„Miłość do kwadratu” – w lutym na Netfliksie!

Ten rok zaczynamy mocnym uderzeniem! Z wielką przyjemnością informujemy, że tegoroczne walentynki będziecie mogli świętować, oglądając na Netfliksie „Miłość do kwadratu”. Autorami scenariusza filmu są szef Bahama Films Wiktor Piątkowski i Marzanna Polit, absolwentka jednej z pierwszych edycji naszych warsztatów!

„Miłość do kwadratu” to komedia romantyczna o prowadzącej podwójne życie nauczycielce Monice. Pewnego dnia (podczas sesji zdjęciowej jako modelka Klaudia), poznaje popularnego flirciarza o imieniu Enzo. Tak zaczyna się seria zwariowanych przygód, dzięki którym bohaterom uda się poznać tytułowy wzór na miłość. Reżyserem filmu jest Filip Zylber, a w podwójnej roli głównej wystąpiła znana z „Kontroli” Adrianna Chlebicka. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Mateusza Banasiuka, Mirosława Bakę i Wojciecha Kalarusa. 

Scenariusz do filmu powstał kilka lat temu, a jego realizacja była możliwa dzięki nawiązaniu przez Bahama Films współpracy z Endemol Shine Polska. To właśnie ten tekst wzbudził największe zainteresowanie producentów i spodobał się również przedstawicielom Netfliksa. Powstawaniu filmu towarzyszyło wiele emocji – do samego końca nie wiedzieliśmy, czy realizacja ruszy w terminie, bo plany wszystkim filmowcom pokrzyżowała pandemia. Całe szczęście, wszystko poszło zgodnie z założeniami.  Już 11 lutego „Miłość do kwadratu” zadebiutuje na platformie Netflix, gdzie film będą mogli obejrzeć widzowie z całego świata. 

Możemy zdradzić, że Wiktor i Marzanna pracują już nad kolejnym wspólnym scenariuszem. Trzymajcie kciuki za powodzenie tego i innych bahamowych projektów! A z Wiktorem możecie spotkać się już w marcu na naszych warsztatach „Scenariopisarstwo w praktyce” i „Pełny metraż”