Warsztaty

Scenariopisarstwo w praktyce

Scenariopisarstwo w praktyce – warsztaty

Scenariopisarstwo w praktyce – warsztaty
SCENARIOPISARSTWO W PRAKTYCE Warsztaty Bahama Films to marka sama w sobie, o czym świadczą kolejne sukcesy naszych absolwentów. Jeśli marzysz o pisaniu scenariuszy i chcesz postawić pierwsze kroki w branży filmowej, zapraszamy! Na warsztatach „Scenariopisarstwo w praktyce” zdobędziesz niezbędne umiejętności oraz napiszesz scenariusz filmu krótkometrażowego...

Pełny metraż – warsztaty

Pełny metraż – warsztaty
"Pełny metraż" to kontynuacyjne warsztaty scenariuszowe, które każdy uczestnik zakończy z co najmniej drugą wersją scenariusza pełnometrażowego filmu fabularnego.

Thriller – zajęcia tematyczne

Thriller – zajęcia tematyczne
Całodniowe zajęcia z thrillera to aż 10 godzin intensywnego oglądania, analizowania, omawiania i rozkładania na czynniki pierwsze najbardziej udanych filmów z tego gatunku.

Pisanie serialu – warsztaty

Pisanie serialu – warsztaty
Pisanie serialu to warsztaty dla zaawansowanych proponujące Uczestnikom poszerzenie zdobytej na zajęciach dla początkujących wiedzy teoretycznej i praktycznych doświadczeń o umiejętność pisania na potrzeby telewizji.
Film historyczny

Film historyczny – zajęcia tematyczne

Film historyczny – zajęcia tematyczne
Film historyczny, kostiumowy, biograficzny – intensywne zajęcia Polskie kino coraz chętniej sięga w przeszłość. Producenci filmowi i telewizyjni intensywnie szukają projektów, które mają oparcie w prawdziwych wydarzeniach i postaciach historycznych. Dlatego w tym roku do oferty zajęć tematycznych BAHAMA FILMS zdecydowaliśmy się dołączyć nowe jednodniowe zajęcia...
Film familijny

Film familijny – zajęcia tematyczne

Film familijny – zajęcia tematyczne
Film familijny – intensywne zajęcia Widzowie kochają kino gatunków. Niestety w Polsce przez wiele lat nie było na rynku zajęć poświęconych specyfice pisania gatunkowych scenariuszy. Do tej pory BAHAMA FILMS wypełniało tę lukę, wprowadzając zajęcia tematyczne z pisania komedii romantycznej i thrillera. Od najbliższej edycji do...

Opinie o warsztatach

Na kursie świetnie przekłada się wiedzę teoretyczną na praktykę pisania. Urocze jest to, że na pomoc prowadzących liczyć można także po zakończeniu zajęć lub pomiędzy nimi.

Karina Kunkiewicz

Historia jest prosta: konfliktu nie było, warsztaty świetne ! Protagonista – Wiktor, do zjedzenia, a grupa pełna pomysłów. W podziękowaniu za otwarcie głowy.

Maria Konarowska

A więc tak się to robi !!! Dzięki BAHAMA FILMS!

Magdalena Margulewicz

Jestem zadowolona, bo dostałam to, czego oczekiwałam, czyli kopai regularne oceny pracy.

Zuzanna Kochańska

Zaskakująco dobrze prowadzone zajęcia. Ogrom przydatnych materiałów. Zapewne tutaj rozpoczną swoją przygodę z filmem przyszli pierwszorzędni scenarzyści polscy.

Witold Dobrowolski

Warsztaty w sprawny i atrakcyjny sposób uczą podstaw warsztatu i pozwalają zmobilizować się do pisania. Przekazywane treści są bardzo przydatne.

Tomasz Gromadka

Na kursie świetnie przekłada się wiedzę teoretyczną na praktykę pisania. Urocze jest to, że na pomoc prowadzących liczyć można także po zakończeniu zajęć lub pomiędzy nimi.

Jakub Sudół

Trafiłam na kurs ze względu na swoje zainteresowania. To co do tej pory było dla mnie niemożliwe, wreszcie jest! Mam swój scenariusz i jestem z tego bardzo dumna. 🙂

Paulina Kaczorek

Udział w Kursie Scenariopisarstwa to świetna zabawa. Jego rezultatem jest prawdziwy scenariusz filmowy. Można się poczuć prawdziwym zawodowcem.”

Marzanna Polit

Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na te warsztaty. Dużo się nauczyłam, zarówno w pisaniu scenariuszy, jak i o sztuce filmowania. Bardzo rozwijające zajęcia, fajna atmosfera, będę polecać innym.

Agata Krzewińska

Konkretnie. Rzeczowo. Bez zbędnych dygresji. Zabrakło konfliktu, ale w tym przypadku to akurat atut. 🙂

Krzysztof Michaluk

Super! Polecam wszystkim, nie tylko przyszłym scenarzystom, każdemu, kto chce nauczyć się rzetelnego opowiadania historii. Najcenniejsze jest to, że można nauczyć się solidnej praktyki, a nie tylko teorii. Poza tym na kursie panuje bardzo sympatyczna i przyjacielska atmosfera.

Urszula Zinserling

O współtworzeniu filmów marzyłem w różnych latach swego życia, ale zawsze wydawało mi się to nierealne. Po poznaniu na Kursie podstaw planowania i pisania scenariusza zrozumiałem, że reszta zależy już wyłącznie ode mnie.

Lubomir Klukowski

Kurs przeszedł moje oczekiwania. Bardzo przyjemna atmosfera, zachęcająca do aktywności. Prowadzący posiadają dużą wiedzę i doświadczenie i umieją to przekazać. Motywują do pracy, choć nie słodzą (i dobrze). Bardzo szczegółowe uwagi, analiza indywidualnych praca pomocna dla uczestników. Zdecydowanie polecam!

Justyna Bułdys

Konieczność stworzenia przez grupę gotowego pakietu serialowego jest bardzo mobilizująca i praktyczna. Jak zwykle bardzo solidnie przygotowany kurs.

Paulina Król

Idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcieliby pisać, ale nie wiedzą jak zacząć… lub jak zakończyć. Zobaczyć swój pomysł na kilkudziesięciustronach, zamknięty magicznym słowem „KONIEC” . Bezcenne.

Małgorzata Piłacińska

Kurs dał mi sporą wiedzę nie tylko na temat samego procesu pisania scenariusza, ale także sposobów na jego promocję i sprzedaż. Był to także bardzo miło spędzony czas, bo przebywanie z ludźmi tak jak ja fascynującymi się filmami to sama przyjemność.

Krzysztof Grajper

Bardzo ciekawy i wprowadzający w branżę kurs. Daje możliwość pozyskania nowej wiedzy oraz poznania i kontaktu z bardzo interesującymi ludźmi ze świata filmu.

Jarosława Bowszyc

Kurs otworzył mi oczy na kino – teraz oglądam filmy, analizując je przede wszystkim pod kątem scenariusza. Był świetny jako początek pracy nad swoimi dziełami. Mam nadzieję, że to nie tylko impuls, ale pierwszy krok do rozwoju w tym kierunku.

Łukasz Prokulski

Jeśli masz jakiś pomysł na film, a nie wiesz jak się za to zabrać, warto przyjść na ten kurs. Rozsądne połączenie teorii z praktyką i najważniejsze – efekt w postaci gotowego scenariusza.

Andrzej Stangret

Kurs bardzo dobry, prowadzony w bardzo sympatycznej i przyjemnej atmosferze. Odpowiednio intensywny z właściwym naciskiem zarówno na praktykę, jak i teorię.

Jerzy Barbarowski

Szczerze mówiąc spodziewałam się improwizowanego kursiku – wyłudzacza, ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Kurs przygotowany z zaangażowaniem, ciekawy i dający w miarę pełny obraz. Super, że coś takiego powstało i to w naprawdę udanej formie.

Natalia Kędra

Bardzo pożyteczny kurs. Prowadzący mobilizują kursantów do systematycznej pracy nad własnymi pomysłami, które krystalizują się w końcu i przybierają postać gotowego tekstu.

Krzysztof Siemieński

Program kursu został bardzo precyzyjnie opracowany. Każde spotkanie jest krokiem w kierunku własnego scenariusza.

Monika Kowalczuk

Ciekawa inicjatywa, brakowało czegoś takiego. Kurs pozwala zajrzeć trochę do świata filmu, zobaczyć jak pisanie scenariusza wygląda w praktyce. Czekam na kontynuację.

Elżbieta Zegardło

Pan Wiktor może nie do zjedzenia, ale ciastka przez Niego serwowane na pewno. Prowadzący nie zrzędzi, nie czepia się, ma bardzo dobre poczcie humoru. Dzięki temu ad hoc podpowiada nam rozwiązania, również komediowe. Kiedyś myślałam, że te wszystkie pochlebne komentarze w sieci o warsztatach Bahama Films są efektem działań wynajętej agencji reklamowej, ale już wiem, że muszą być autentyczne.

Natalia Gawrońska

Otwierają głowę, inspirują, pozwalają uwierzyć we własne siły. Merytoryka podana w bardzo przystępnej i otwartej formie. Dużo praktyki, odwrotność nauczania akademickiego.

Justyna Michalczyk

Uwielbiam w Wiktorze to, że nawet jak pogubisz się w scenariuszu, On nigdy cię nie zostawi i cierpliwie odpowie na wszystkie pytania… a w prowadzeniu zajęć rewelacyjny.

Karol Tarasewicz

Podczas warsztatów najbardziej podobało mi się obserwowanie, jak mój tekst ewoluuje od trzech linijek logline’u, poprzez synopsis, treatment, drabinkę i pierwsze sceny, aż po „pełną wersję”. Każdy etap był w trakcie zajęć szczegółowo omawiany, a małe grupy były gwarancją, że wszyscy otrzymają należytą porcję uwagi. Polecam te warsztaty wszystkim początkującym scenarzystom.

Joanna Niczyj

Warsztaty umożliwiają poznanie magii kina.

Aleksander Pojda

Kurs dał mi dobre podstawy do pisania scenariuszy. Sama nie nauczyłabym się tego w domu. Bardzo cenne były uwagi nie tylko prowadzącego, ale i pozostałych uczestników. Praca w grupie to dobry doping do napisania pierwszego scenariusza.

Agnieszka Żuchowicz

Bardzo ciekawy program i sposób prowadzenia zajęć. Dużo istotnych i praktycznych informacji. Mobilizująca forma prac domowych, prowadzących stopniowo do ostatecznego celu – scenariusza.

Sławomir Tomczak

Polecam. Świetne miejsce by rozpocząć przygodę z filmem. Trzeba najpierw nauczyć się chodzić by potem biegać. Tu potknięcia nie bolą. 🙂

Paweł Raczkowski

Warsztaty o dużej zawartości merytorycznej. Prowadzący z wielką pasją i zaangażowaniem przekazuje wiedzę „świeżakom” i wprowadza w świat filmu. Jeśli myślisz o pisaniu scenariuszy, koniecznie wybierz BAHAMA FILMS.

Marta Bugała

Dobra organizacja, dużo przydatnych informacji i miła atmosfera. Zajęcia prowadzone są z pomysłem.

Jakub Wójcik

Te warsztaty były dla mnie pewną terapią w odkodowywaniu filmu jako sztuki przez duże „S”. Pomogły mi w zrozumieniu mechanizmów jakimi rządzi się sztuka filmu. Chodź z początku terapia była bolesna, teraz wiem, że była potrzebna. Już nigdy nie spojrzę na film tak samo jak dawniej.

Kamil Barczentewicz

Bardzo dobre wprowadzenie dla osób chcących nie tylko zbudować swoją filmową wiedzę, ale również szukających motywacji, aby napisać swój pierwszy scenariusz.

Agnieszka Sękowska

Bardzo miła atmosfera, fajni ludzie, dużo ciekawych materiałów. Zdecydowanie warto przyjść. 🙂

Zhanna Khabanova

Świetne warsztaty, przygotowane starannie, profesjonalnie i z dużym zaangażowaniem. Zmieniają sposób odbierania filmu. Chapeau bas!

Cezary Skrzypczyński

Normalnie w życiu nie wytrzymałabym na zajęciach na uczelni 5 godzin, a tu czas, w miłym towarzystwie, rozmawiając o fajnych rzeczach, leci szybko.

Justyna Kwiecińska

Jeżeli chcesz nauczyć się pisać scenariusze, to na tych warsztatach na pewno to zrobisz.

Michał Roguz

Warsztaty fajne, prowadzenie bardzo fajne, a Wiktor (prowadzący) to super fajny człowiek z mocną głową. 🙂

Zbigniew Człapa

Pełen profesjonalizm a jednocześnie świetna zabawa. Polecam!

Ewa Pochłopień

Mnóstwo świetnej zabawy i ogromnie kreatywny czas.

Agnieszka Rogala

Teoria z dużą dawką praktyki i przykładów filmowych. Polecam każdemu, kto chce zacząć swoją przygodę ze scenopisarstwem

Anna Bogusławska

Poza umiejętnościami podstaw pisania scenariusza, dzięki warsztatom inaczej patrzę na film i rynek branżowy. Dziękuję serdecznie.

Katarzyna Płońska

Warsztaty, które potrafią zarazić pasją do kina. Jeśli szukasz miejsca, w którym poznasz teorię i praktykę pisania scenariuszy, jest to właściwe miejsce.

Paulina Mucha

Polecam kurs Scenariopisarstwo dla początkujących, aby sprawdzić, jak Twoje wyobrażenie o pracy scenarzysty ma się do rzeczywistości. Dużo merytorycznych zagadnień i ich praktycznych zastosowań.

Izabela Szymkuć

Masz pomysł w głowie, ale nie wiesz, jak zacząć? Warsztaty Wiktora to odpowiednie miejsce dla Ciebie.

Łukasz Brzezicki

Jestem bardzo zadowolona z zajęć- w 100% są warte swojej ceny. Pragnęłam zgłębić tajniki scenariopisarstwa i na warsztatach otrzymałam odpowiednie ku temu narzędzia. Pomoc prowadzącego w tworzeniu scenariusza- bezcenna. Wspaniała atmosfera podczas zajęć, wspaniali ludzie. Gorąco polecam wszystkim, którzy pragną realizować marzenia o filmie.

Anna Komada

Znakomity program i perfekcyjna realizacja. Polecam z pełnym przekonaniem !

Joanna Stacewicz-Podlipska

Świetnie prowadzone zajęcia, super atmosfera w pełni spełniono moje oczekiwania.

Łukasz Grzywacz

Sensownie. To pierwsze słowo jakie przyszło mi do głowy. Warto zaznaczyć, że warsztaty wniosły do mojego życia znacznie więcej niż się spodziewałem.  Może nie wytatuuje sobie loga BAHAMY, ale będę ewangelizował wszystko z nią związane !

Filip Szawernowski

Warto 🙂

Karolina Kot

Miła atmosfera. Bardzo pomocne w wyznaczaniu kierunku działania.

Katarzyna Konieczek
Kino Atlantic
Prawie Kino
www.kulturaisztuka.pl
Edukacja Filmowa
Okiem Filmoholika
Wojciech Marzec