Misja

Naszym celem i pasją jest tworzenie filmów.

Najważniejsza dla nas jest historia. Staramy się wyszukiwać najciekawsze zdarzenia i bohaterów. Podstawą naszej pracy jest scenariusz. Tworzymy, piszemy, zmieniamy, skracamy, pomagamy. I realizujemy.

Do naszych projektów szukamy najzdolniejszych. Młodych, dobrze rokujących, niekiedy przed debiutem, ale zawsze perspektywicznych. Oni kochają film tak jak my. Wspólnie realizujemy intrygujące filmy fabularne, wciągające seriale, poruszające dokumenty i skuteczne reklamy.

My naprawdę kochamy filmy i właśnie to napędza nas każdego dnia do pracy!

Zespół

Tworzymy zgrany zespół. Scenarzyści, reżyserzy, operatorzy, fotografowie, kierownicy produkcji, specjaliści od marketingu, ale także nasi kursanci, partnerzy i klienci. Wszyscy stanowimy jedną wielką bahamową społeczność.

Członkowie zespołu pracowali przy dużych międzynarodowych projektach filmowych, telewizyjnych i reklamowych, ale też przy kameralnych, offowych, zarówno tych artystycznych, jak i bardziej komercyjnych. Pracowaliśmy dla największych (m.in. TVP, TVN, Polsat, HBO), tych mniejszych (m.in. ATM, Constantin Entertainment, Mastiff Media) i najmniejszych, którzy dopiero zaczynają.

Każdy nowy projekt jest dla nas nowym wyzwaniem. Staramy się podczas realizacji dać z siebie wszystko, nie zapominając o uśmiechu i dobrej zabawie, która u nas zawsze łączy się nierozerwalnie z pracą. Przecież jesteśmy BAHAMA FILMS!

Kapitan

bahamafilms_wiktor_piatkowskiNa czele zespołu stoi jego kapitan, Wiktor Piątkowski.

Wiktor Piątkowski – pomysłodawca i założyciel BAHAMA FILMS.

Urodził się w Płocku. Od lat mieszka w Warszawie, gdzie ukończył Szkołę Główną Handlową i Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Skończył także podyplomową produkcję filmową i telewizyjną w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz scenariopisarstwo na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W 2014 obronił w SGH doktorat z dziedziny zarządzania w mediach. Wiktor Piątkowski studiował również w London Film School, Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin oraz ukończył podyplomowe programy dla scenarzystów i producentów europejskich: Serial Eyes i European TV Drama Series Lab.

Autor i script-doctor scenariuszy filmowych i telewizyjnych (m.in. pomysłodawca i współscenarzysta „Watahy”, serialu wyprodukowanego przez HBO), uczestnik międzynarodowych wykładów, kursów i seminariów scenariopisarskich. Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Koła Scenarzystów i Koła Młodych SFP. Pracował w Telewizji Polskiej, ITI Neovision, współpracował z Polkomtel S.A.

Scenarzysta i headwriter seriali emitowanych obecnie przez TVP, TVN Polsat. Obecnie pracuje zagranicą m.in. dla Studia Hamburg, Moovie, Producers at Work i Satel Film.

Nie pije kawy, ale uwielbia tiramisu.