Pełny metraż – warsztaty

PEŁNY METRAŻ

„Pełny metraż” to kontynuacyjne warsztaty scenariuszowe wyłącznie dla absolwentów „Scenariopisarstwa dla początkujących”.

W trakcie sześciu 5-godzinnych spotkań Uczestnicy poszerzą zakres wiedzy teoretycznej, wykonają ćwiczenia pobudzające kreatywność oraz będą pracować nad własnymi tekstami. Każdy Uczestnik ukończy zajęcia z własnym scenariuszem pełnometrażowego filmu fabularnego.

Powstałe na zajęciach scenariusze (co najmniej druga wersja) odpowiadają wymaganiom formalnym obowiązującym na rynku. Wszystkie teksty stanowią wyłączną własność Autorów i mogą być zgłaszane na konkursy scenariuszowe i prezentowane producentom.

Uwaga! Ze względu na nasze zaangażowanie w projekty realizowane w kraju i za granicą (do których również poszukujemy scenarzystów), wśród osób, które zapiszą się na warsztaty, zostanie przeprowadzona dodatkowa selekcja. Wszystkich zainteresowanych zapisaniem się na warsztaty prosimy o wypełnienia formularza zgłoszeniowego do 28 lutego 2019 roku. Zgłaszających się poinformujemy o procedurze rekrutacyjnej, która zakończy się najpóźniej do 15 marca 2019.

palemka Prowadzący:

bahamafilms_wiktor_piatkowskiWiktor Piątkowski – Warszawa

scenarzysta, producent, wykładowca akademicki, założyciel i prezes BAHAMA FILMS.

Doktor nauk ekonomicznych, absolwent SGH i Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył Studium Scenariuszowe na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Skończył także podyplomową produkcję filmową i telewizyjną w Warszawskiej Szkole Filmowej. Absolwent Laboratorium Scenariuszowego w Studiu Munka (edycja 2008 r.). Uczestnik międzynarodowych wykładów i seminariów scenariopisarskich m.in. prowadzonych przez Syda Fielda, Johna Truby’ego, Roberta McKee, Lindę Seger, Dova Simensa, Jamesa Ragana, Robina Mukherjee, które ukończyli m.in. Quentin Tarantino, Guy Ritchie, Will Smith. Studiował również w Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin, London Film School oraz uczestniczył w podyplomowych programach dla scenarzystów i producentów telewizyjnych: Serial Eyes, European TV Drama Series Lab, Racconti.

Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Koła Scenarzystów i Koła Młodych SFP. Pracował w Telewizji Polskiej, ITI Neovision, zajmował się marketingiem festiwalu Lato Filmów Script Forum. Jest m.in. współautorem scenariusza do filmu promującego Polskę na EXPO 2008, pomysłodawcą i współscenarzystą serialu „Wataha” (pierwszy oryginalny polski serial wyprodukowany przez HBO). Uczestniczył w produkcji wielu projektów filmowych i telewizyjnych emitowanych m.in. przez TVP, TVN i Polsat. Od ponad 2 lat pracuje dla największych firm produkcyjnych z Europy m.in. dla Studia Hamburg, H&V Entertainment, The Lucky Bird, Moovie, Good Friends, Filmhuset, Palomar, Argot i Satel Film. Współzałożyciel Fundacji Promocji Kultury „Urwany Film”.


bahamafilms_krzysztof_mackowskiKrzysztof Maćkowski – Kraków

scenarzysta i kierownik literacki BAHAMA FILMS, dziennikarz, powieściopisarz, podróżnik

Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Pracował m.in. dla „Dziennika Polskiego”, „Białej Gwiazdy”. Na co dzień jest reporterem programów informacyjnych w Telewizji Polskiej. Autor powieści „Raport Badeni” (Wydawnictwo Znak), za którą otrzymał m.in. nagrodę Krakowska Książka Miesiąca oraz „Bardzo wielkie pojednanie”. Autor scenariusza pełnometrażowego „Bardzo wielkie pojednanie” (finał Hartley–Merill) oraz krótkometrażowego „Kontrakt” (reż. Ksawery Szczepanik). Stypendysta Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz absolwent Laboratorium Scenariuszowego w Studiu Munka (edycja 2008 r.). Jest pomysłodawcą i współscenarzystą serialu „Wataha” (pierwszy oryginalny polski serial wyprodukowany przez HBO).

Z pasją podróżuje. Jest współredaktorem przewodnika po Szwecji (Wydawnictwo Pascal) oraz współautorem praktycznego bedekera “Grodno. Miasto nad Niemnem” (Wydawnictwo Bezdroża). Autor wywiadu z Czesławem Miłoszem, który został opublikowany w tomie dzieł zebranych poety “Rozmowy polskie 1999-2004” (Wydawnictwo Literackie) oraz wywiadu z Ryszardem Kapuścińskim, którego fragmenty znalazły się w książce “Ryszard Kapuściński. Autoportret reportera” (Wydawnictwo Znak). Współzałożyciel i wiceprezes Fundacji Promocji Kultury „Urwany Film”.

 

palemka Terminy zajęć:

Pełny metraż. (PM1)
Wtorek g.16.30-21.00. Pierwsze zajęcia: 19.03.2019.
Terminy kolejnych zajęć: 9.04, 14.05, 28.05, 11.06, 25.06
Miejsce zajęć: Warszawa

Pełny metraż. (PM2)
Niedziela g.10.00-14.30. Pierwsze zajęcia: 14.04.2019.
Terminy kolejnych zajęć: 28.04, 12.05, 26.05, 9.06, 23.06
Miejsce zajęć: Kraków

palemka

 Miejsce zajęć:

Warszawa – siedziba BAHAMA FILMS, tj. Warszawa, ul. Puławska 61

Kraków – centrum miasta (przy Rynku)

palemka

 Cena:

2.500 zł, czyli niewiele ponad 70 zł za 1h zajęć!

Płatności można dokonywać w całości lub w dwóch równych ratach.

palemka Nie czekaj. Zapisz się już teraz!

zapisy_ikonka

Udostępnij wpis znajomym!