Wyniki konkursu scenariuszowego Bahama Films


Zakończyła się 13. edycja konkursu scenariuszowego organizowanego przez BAHAMA FILMS. Autorami scenariuszy byli absolwenci 4. (wiosna 2021), 5. (lato 2021) i 6. (jesień 2021) edycji warsztatów „Scenariopisarstwo w praktyce”. Oto podium, wyróżnienia oraz tytuły i logline’y zwycięskich projektów:

I miejsce: Konrad Świderski „Wszystko o moich bliskich”

Aby uniknąć spotkania z toksyczną matką, dorabiająca na sexkamerkach studentka idzie na Wigilię do domu swojego chłopaka. Pozornie idealna rodzina odkrywa przed nią swoje problemy.

II miejsce: Michał Kurowski, „Na peryferiach Imperium”

Dwóch rzymskich pograniczników w wyniku pomyłki znajduje złoże złota na terenie należącym do germańskich plemion. Otrzymują rozkaz, by ochronić złoże przed barbarzyńcami.

Jury zdecydowało się również przyznać trzy wyróżnienia:  

Dominik Keil – „Gruba kreska”

Młody pracownik prestiżowej firmie inwestycyjnej, chcąc liczyć na zgarnięcie sowitej premii, musi podporządkować się swojemu despotycznemu szefowi, który namawia go do pozbycia się ciała współpracownika, po nieszczęśliwym wypadku do którego dochodzi podczas wspólnego zażywania narkotyków w biurze.

Magdalena Jarzębowska – „Trzy razy D”

Po nagłej śmierci matki, nie kochana i manipulowana w dzieciństwie córka, musi zadecydować o losie ukochanego psa matki, o istnieniu którego nie miała nawet pojęcia.

Czy dzięki tym przeżyciom uda się jej rozliczyć z przeszłością i zacząć podejmować decyzje nie obarczone cieniem dzieciństwa?

Kamil Bohdanowicz – „Zwroty jednej nocy”

Zdesperowani bracia decydują się na napaść i kradzież luksusowego auta. Po nieudanej próbie przekazania pojazdu odkrywają że w bagażniku pojazdu przetrzymywany jest porwany chłopak. Próbują rozwikłać intrygę.

Prace oceniało jury w składzie: 

  • Wiktor Piątkowski, Bahama Films 
  • Krzysztof Maćkowski, Bahama Films 
  • Joanna Kozłowska, Bahama Films
  • Piotr Bogusz, kierownik produkcji 
  • Paweł Powolny, reżyser
  • Agata Lewandowska, zwyciężczyni poprzedniej edycji konkursu

Gratulujemy zwycięzcy i wszystkim nagrodzonym!