Bahama Films na Seriencamp 2019!

Już dzisiaj w Monachium rozpoczęło się święto miłośników seriali: festiwal Seriencamp. W ramach imprezy, w której biorą udział producenci, dystrybutorzy, przedstawiciele platform streamingowych oraz stacji telewizyjnych, zostaną zaprezentowane premierowe odcinki seriali z europejskich i światowych rynków oraz odbędą się spotkania z ich twórcami.

Widzowie będą mogli zobaczyć m.in. „The Expanse”, „American Horror Story” czy „The New Pope”, a na festiwalu pojawią się ich producenci i scenarzyści. Seriencamp to również doskonała okazja, żeby obejrzeć mniej znane seriale, które były hitami w swoich krajach. Warto zwrócić uwagę choćby na najnowsze dzieło twórców „Domu z papieru” – „The Pier” oraz masę innych seriali z całego świata, w tym „Hide and Seek”, hit z Ukrainy czy „Bullets”, kryminał z Finlandii. Festiwalowi towarzyszy branżowa konferencja, podczas której odbędą się spotkania z producentami i scenarzystami, oficjalne i nieoficjalne pitchingi oraz prelekcje panele dyskusyjne. Na festiwalu nie mogło zabraknąć również Bahama Films! 

Już w czwartek Wiktor Piątkowski, szef Bahama Films i współtwórca serialu „Wataha”, brał udział w panelu „New Frontiers of Serial Storytelling”, dotyczącego serialowego boomu w Europie Środkowej, Wschodniej i Środkowo-Wschodniej. Wspólnie z pozostałymi prelegentami – przedstawicielami FILM.UA z Ukrainy oraz firmy  DRUGI PLAN z Chorwacji, zastanawiali się nad przyczynami sukcesów europejskich seriali. Opowiadali również o perspektywach, jakie otwierają się przed twórcami ze wspomnianych regionów.

Na festiwalu nie zabraknie również Bahamowych projektów. W piątek, 8 listopada, w ramach sesji pitchingowej Creators’ Vision Pitch, zaprezentujemy jeden z nich. Serial „Chopin!”, został napisany przez Wiktora Piątkowskiego we współpracy ze scenarzystami: Brunonem Hawrylukiem, Karoliną Kot i Joanną Niczyj. To historia Fryderyka Chopina opowiedziana w sposób zdecydowanie odmienny niż standardowe biografie, bliska serialom „Californication” czy „Mozart in the Jungle”. Czy spodoba się producentom? Na to liczymy 🙂 

Więcej informacji o festiwalu znajdziecie TUTAJ.