Wiktor Piątkowski w ekipie Racconti #7!

Wiktor Piątkowski, założyciel Bahama Films, będzie jednym z prowadzących 7 edycji programu „Racconti” – anglojęzycznych warsztatów organizowanych przez IDM Script Lab w Południowym Tyrolu.

Racconti to prestiżowe warsztaty dla reżyserów i scenarzystów uczące nowoczesnego podejścia do opowiadania historii filmowych i serialowych. Są one skierowane przede wszystkim do osób z krajów alpejskich (głównie Włochy, Niemcy i Austria). Tegorocznej edycji towarzyszy motto SPLIT SCREEN („dzielmy ekran”), dlatego też program został podzielony na dwie sekcje: scenarzystów (staff writers), którzy będą opracowywać jeden koncept serialu przygotowany przez niemieckiego headwritera, Janę Burbach oraz reżyserów i scenarzystów, którzy będą rozwijać własne pomysły serialu do internetu pod okiem 3 ekspertów: Wiktora Piątkowskiego z Bahama Films (twórca i współscenarzysta serialu „Wataha” wyprodukowanego przez HBO oraz „Just Push Abuba”, sitcomu ZDF), Mathieu van de Velde z Francji (producenta wielokrotnie nagradzanego serialu Patricia Moore) i Kristiana Costy-Zahna z Niemiec, który reprezentuje jedną z największych firm produkcyjnych na świecie –  Endemol Shine.

Wiktor jako druga w historii Racconti osoba spoza krajów alpejskich w 2016 roku uczestniczył w programie jako scenarzysta, współpracował z amerykańskim scenarzystą Jamesem V. Hartem („Dracula”, „Epic”, Hook”) nad serialem dla firmy Palomar, największego producenta telewizyjnego we Włoszech. Po 2 latach Wiktor wraca do Południowego Tyrolu jako prowadzący, mentor, ale także jako producent, bo Bahama Films razem z Black Sheep i Endemol Shine Beyond Germany jest partnerem programu i ma prawo pierwszeństwa przy realizacji wybranych seriali. Wszystkie projekty stworzone podczas tegorocznej edycji Racconti zostaną zaprezentowane publicznie podczas Seriesmanii 2019.

Organizatorem programu jest IDM, fundusz filmowy z Południowego Tyrolu.

Pierwsza sesja w ramach programu odbędzie się w dniach 1-6 października, a druga 19-26 listopada 2018 roku. Po warsztatach uczestnicy będą mieli okazję przedstawić swoje projekty producentom, broadcasterom i przedstawicielom platform VOD w lutym 2019 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu w Berlinie.

Więcej informacji na temat programu „Racconti” znajdziecie pod tym linkiem: http://racconti.idm-suedtirol.com/programs/racconti-7/