Bahama Films na festiwalu filmowym w Tallinie

Trwa festiwal filmowy w Tallinie. W związku z pandemią odbywa się hybrydowo – zarówno stacjonarnie, jak i online. Do sieci przeniosły się między innymi wydarzenia branżowe w ramach festiwalu. Już niedługo podczas międzynarodowego pitchingu przed europejskimi producentami zostanie zaprezentowany również projekt serialu Red Orchestra, stworzony przez Wiktora Piątkowskiego we współpracy z dwojgiem absolwentów warsztatów scenariuszowych, współpracujących z Bahama Films – Joanną Niczyj i Robertem Gucmanem.

Red Orchestra to szpiegowski thriller z elementami political fiction. Osadzony w Polsce w latach siedemdziesiątych, opowiada o jednej z największych zagadek kryminalnych w PRL-u. Międzynarodowe spiski, śledztwo, którym emocjonowały się wszystkie media w latach 70. i interesujący bohaterowie – to tylko niektóre elementy, które mają szansę przyciągnąć widzów do serialu oraz zwrócić uwagę producentów. 

Do sesji pitchingowej w ramach Script Pool Tallin zakwalifikowano 5 projektów. Poza naszym scenariuszem znalazły się wśród nich również seriale z Włoch, Litwy, Macedonii Północnej i Estonii. Pitching oceni międzynarodowe jury, w składzie którego znaleźli się: Julie Hodge (Fremantle), Anna Katharina Brehm (Production and Content Director, Seriencamp) i Toomas Ili (Head Of Content Acquisitions, Elisa). Trzymajcie kciuki za „Czerwoną Orkiestrę”! 

Więcej informacji znajdziecie na stronie festiwalu