„Lullaby” od Bahama Films na festiwalu MIA w Rzymie!

Bahama Films koproducentem serialu „Lullaby”
Jury festiwalu filmowego i targów audiowizualnych „MIA” w Rzymie wybrało szesnaście projektów seriali w fazie developmentu, które zostaną zaprezentowane przed przedstawicielami dystrybutorów, platform streamingowych i stacji telewizyjnych z całego świata w ramach Drama Series Pitching Forum. Wśród nich znalazł się projekt „Lullaby”, którego koproducentem jest polska firma Bahama Films.

„Lullaby” to serial z gatunku teen drama, opowiadający o tajemniczej epidemii, jaka spada na niewielkie miasteczko w górach Południowego Tyrolu po tym, jak zostaje ono odcięte od świata przez lawinę. Gdy wszystkie osoby powyżej osiemnastego roku życia zapadają w tajemniczą śpiączkę, pozostawione samym sobie nastolatki muszą zrobić wszystko, żeby przetrwać. Gdy część postanawia wykorzystać sytuację i w końcu robić to, co dusza zapragnie, pozostali są zmuszeni do podejmowania swoich pierwszych dorosłych wyborów.

Oryginalny pomysł serialu, za którego produkcją stoi poza Bahama Films również francuska firma Black Sheep Films, stworzyła włoska scenarzystka i pisarka, Manuela Piemonte. Projekt rozwijany był pod okiem Wiktora Piątkowskiego z Bahama Films i Mathieu Van de Velde podczas warsztatów „Racconti” w Południowym Tyrolu. Następnie, podczas prac w writers’ roomie w Polsce, pod przewodnictwem Wiktora Piątkowskiego, powstały scenariusz i biblia serialu, za które poza Manuelą Piemonte odpowiadają współpracujące z Bahama Films scenarzystki, Joanna Niczyj i Karolina Kot.

To już kolejny projekt Bahama Films, który dostał się na prestiżowy pitching podczas festiwalu MIA. W 2017 roku podczas Drama Series Pitching Forum Wiktor Piątkowski prezentował serial historyczny „Red Orchestra”.

Pełna lista projektów, które zostaną zaprezentowane podczas Drama Series Pitching Forum: https://www.miamarket.it/en/mia-2019-en/drama-series/drama-series-pitching-forum/