Bahama Films na konferencji „Incontri”

W dniach 13-15 marca odbyła się w Schennie konferencja „INCONTRI” organizowana przez IDM, fundusz filmowy Południowego Tyrolu. W wydarzeniu wzięli udział reżyserzy, scenarzyści, producenci, dystrybutorzy filmowi i telewizyjni oraz managerowie z platform streamingowych i stacji telewizyjnych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele takich firm jak Netflix, Amazon czy Beta Cinema.

Poszczególne panele i wystąpienia podczas „Incontri” poświęcone były przede wszystkim zmianom w tradycyjnym pojmowaniu produkcji i dystrybucji filmów i seriali. Szybki rozwój Internetu, mediów społecznościowych i platform cyfrowych wymusił wiele nowych rozwiązań, o których opowiadali goście konferencji. Między kolejnymi punktami programu producenci z Niemiec, Austrii, Włoch, Francji i Szwajcarii mieli również okazję do rozmów i wymiany doświadczeń.

Mówcą i współprowadzącym jednego z paneli dyskusyjnych na „Incontri” był Wiktor Piątkowski, założyciel Bahama Films. Wspólnie z Kristianem Costa-Zahnem z Endemol Shine Beyond Germany, Mathieu Van de Velde, producentem z francuskiej firmy Black Sheep i włoskim scenarzystą Danielem Wundererem opowiedzieli m.in. o inicjatywie „Racconti” współorganizowanej przez Bahama Films. Dodatkowo po raz pierwszy zaprezentowali niektóre projekty, które powstały w ramach warsztatów. Pierwsza oficjalna prezentacja wszystkich projektów odbędzie się w Lille podczas tegorocznego festiwalu Seriesmania.