Wiosenna edycja warsztatów Bahama Films

Ostatnie miesiące były przepełnione pracą oraz premierami naszych seriali i filmów, ale nie oznacza to, że jesteśmy zmęczeni i zaciągniemy hamulec. Wprost przeciwnie. Już teraz uruchamiamy zapisy na wiosenną edycję naszych warsztatów!

Nasz kurs podstawowy – czyli „Scenariopisarstwo w praktyce” – startuje w marcu. W zajęciach mogą uczestniczyć zarówno początkujący, jak i doświadczeni autorzy. W trakcie siedmiu 5-godzinnych spotkań kursanci zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do tworzenia własnych scenariuszy. Pod okiem dwóch prowadzących będą pracować nad własnymi projektami, a na koniec warsztatów każdy kursant będzie miał gotowy scenariusz 30-minutowego filmu fabularnego.

W tej edycji otwieramy trzy grupy – dwie w Warszawie i jedną online (zajęcia będą odbywać się za pośrednictwem platformy Zoom). Po ukończeniu warsztatów „Scenariopisarstwo w praktyce” kursanci będą uprawnieni do dalszego pogłębiania wiedzy na warsztatach kontynuacyjnych.

No właśnie – warsztaty kontynuacyjne! Wiosną startuje kurs „Pełny metraż” – czyli siedem 5-godzinnych spotkań w małej grupie. Jeśli marzysz o napisaniu scenariusza do filmu pełnometrażowego, to te zajęcia z całą pewnością pomogą Ci to zrobić. I to w jakim stylu! Połączenie wiedzy i praktyki, a także informacje o tym, czego aktualnie najczęściej szukają producenci i reżyserzy – to wszystko sprawia, że „Pełny metraż” cieszy się dużą popularnością wśród naszych absolwentów.

W najbliższym czasie nie zabraknie także jednodniowych, intensywnych warsztatów tematycznych. Już w lutym odbędą się zajęcia z: serialu paradokumentalnego, komedii romantycznej, thrillera. Podczas tych intensywnych spotkań kursanci poznają specyfikę danych gatunków i będą analizować wiele przykładów filmowych.  

Jak widzicie – przyszły rok zapowiada się pracowicie. Będziecie z nami?

Zachęcamy do zapisów, liczba miejsc ograniczona!