Warsztaty scenariuszowe Bahama Films – wiosna 2024!

Jeśli na dobre rozgościliście się już w roku 2024, to pora też coś zaplanować! Czujemy, że to będzie doskonały czas na spełnienie marzeń i rozwój nowych umiejętności – dlatego już dziś zapraszamy na nasze warsztaty „Scenariopisarstwo w praktyce”, które pozwolą Wam rozwinąć skrzydła i napisać własny scenariusz! Pierwsze zajęcia odbędą się już 09.03.2024, więc nie warto zwlekać z zapisem!

Siedem 5-godzinnych spotkań w małych grupach, opieka doświadczonych mentorów, ogrom wiedzy teoretycznej i praktycznej – to wszystko sprawia, że co roku absolwenci kończą warsztaty z uśmiechem na ustach. I gotowym, samodzielnie napisanym scenariuszem 30-minutowego filmu na dysku swojego komputera. Korzystając ze swojego bogatego doświadczenia mentorzy opowiedzą również o tym, jak obecnie działa branża filmowa, jak powinna wyglądać dobrze skonstruowana umowa czy też jak w kilka minut zainteresować decydentów swoim projektem. W warsztatach mogą brać udział zarówno początkujący, jak i doświadczeni autorzy. Planujemy otworzyć dwie grupy, a w zajęciach można będzie uczestniczyć stacjonarnie w Warszawie lub online (za pośrednictwem platformy Zoom).

Oczywiście mamy też propozycję dla absolwentów kursu podstawowego. Wiosną ruszą warsztaty kontynuacyjne „Pełny metraż”, dzięki którym kursanci poszerzą wiedzę merytoryczną oraz zdobędą umiejętności i narzędzia do napisania scenariusza filmu pełnometrażowego. Prowadzący Wiktor Piątkowski jest autorem scenariusza „Parada serc” oraz pierwszej komedii romantycznej Netfliksa „Miłość do kwadratu” i dwóch kolejnych części: „Miłość do kwadratu jeszcze raz” oraz „Miłości do kwadratu bez granic”. Jest również pomysłodawcą, scenarzystą i producentem komedii świątecznej „Święta inaczej”. Obecnie pracuje nad kilkoma projektami filmów pełnometrażowych.

Wiosna zapowiada się naprawdę wspaniale. Zwłaszcza w towarzystwie nowych i zdolnych kursantów – dlatego zachęcamy do zapisów!