Konkurs scenariuszowy Bahama Films – wyniki

Zakończyła się 14. edycja konkursu scenariuszowego BAHAMA FILMS. W konkursie wzięli udział absolwenci 7. (wiosna 2022) i 8. (jesień 2022) edycji warsztatów „Scenariopisarstwo w praktyce” organizowanych przez BAHAMA FILMS. Poziom tej rywalizacji był bardzo wyrównany, jednak ostatecznie udało się wyłonić zwycięzców. Pakiet zgłoszeniowy zawierał: logline (jednozdaniowy pomysł na film), synopsis (krótkie streszczenie fabuły) oraz gotowy scenariusz.

Pierwsze miejsce zajął Jan Popiołek ze scenariuszem „Wystarczy zapukać”. Tuż za nim, na drugim miejscu, znalazł się Jakub Mroziński i jego „Magia atomu”. Trzecie miejsce na podium zajmuje Katarzyna Markowicz ze scenariuszem „Dziadek na jeden dzień”.

Ze względu na bardzo wysoki poziom przesłanych prac, wyróżnienie otrzymuje aż trzech uczestników: Robert Szymula („Dawno temu na dzikich polach”), Aleksander Piotrowski („Krwawa zemsta (V)”), Monika Puszczewicz („W głąb”).

Wszyscy otrzymają zniżki na kontynuacyjne warsztaty scenariopisarskie organizowane przez BAHAMA FILMS.

Logline’y nagrodzonych scenariuszy:

  1. Jan Popiołek – „Wystarczy zapukać”

Punkt recepcyjny dla uchodźców; dwunastolatek z Ukrainy przepracowuje wojenną traumę z pomocą polskiego wolontariusza oraz tajemniczych drzwi.

  • Jakub Mroziński – „Magia atomu”

W post apokaliptycznej Polsce, pragnący zemsty rybak musi odnaleźć źródło mocy maga Twardowskiego przed najbliższą pełnią. Jeżeli mu się nie uda, kapłanka sekty bomby atomowej zabije jego rodzinę.

  • Katarzyna Markowicz – „Dziadek na jeden dzień”

Błyskotliwy przedszkolak podejrzewa, że jego mama nie chce, by tata wrócił spełnić daną synowi obietnicę. W siódme urodziny postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i wyruszyć na poszukiwanie taty, mimo że z przedszkola odbiera go ktoś, kogo wcale się nie spodziewał…

Wyróżnienia:

  • Robert Szymula – „Dawno temu na dzikich polach”

W pogoni za poszukiwanym banitą łowca nagród trafia do wioski na dzikich polach Ukrainy, gdzie okazuje się, że protektorat nad zbiegiem objął lokalny watażka. Łowca nagród zostaje wplątany w konflikt pomiędzy uciskanymi wieśniakami a królem banitów.

  • Aleksander Piotrowski – „Krwawa zemsta (V)”

Tabaka w restauracji zamienia się w prawdziwy koszmar dla kelnerów, po tym jak jeden z nich myli zamówienie wegance.

  • Monika Puszczewicz – „W głąb”

By rozwikłać zagadkę morderstwa, pilot kosmicznego wahadłowca, musi zmierzyć się z traumatycznymi zdarzeniami z przeszłości.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zachęcamy do zapisów na warsztaty kontynuacyjne: „Pełny metraż” i „Pisanie serialu” oraz na warsztaty tematyczne.