Serial Wataha – premiera w HBO

Serial Wataha – pierwszy oryginalny serial polskiego HBO według pomysłu twórców BAHAMA FILMS!

Już w niedzielę, 12.10.2014, premierę będzie miał pierwszy odcinek nowej produkcji HBO. Serial Wataha został wymyślony w 2008 roku przez Wiktora Piątkowskiego, Kamila Chomiuka i Krzysztofa Maćkowskiego. Wtedy też powstały pierwsze wersje scenariuszy oraz biblia serialu. Pracując nad projektem scenarzyści wykonali porządną dokumentację, obejmującą m.in. spotkania ze strażnikami granicznymi, a nawet udział w prawdziwych akcjach SG w Bieszczadach. Przez kilka lat powstawały kolejne wersje treatmentów, drabinek i scenariuszy.

Twórcom projektu zajęło dużo czasu znalezienie odpowiedniego producenta, który podołałby wyzwaniom realizacyjnym i zapewniłby odpowiedni poziom realizacji. Ostatecznie serial Wataha wyprodukowała ATM Grupa. Producentem nadzorującym ze strony HBO Europe jest Anthony Root. Odcinki pierwszego sezonu zostały wyreżyserowane przez Michała Gazdę i Kasię Adamik. W obsadzie znaleźli się m.in. Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński i Marian Dziędziel.

Serial Wataha rozpoczyna się od zamachu bombowego, w którym giną oficerowie jednej z jednostek straży granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich uda się przeżyć. Kapitan SG Wiktor Rebrow w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni.

Z pomysłodawcami i współscenarzystami serialu możecie spotkać się na organizowanych przez BAHAMA FILMS warsztatach scenariopisarskich. Wiktor Piątkowski prowadzi zajęcia w Warszawie, a Krzysztof Maćkowski w Krakowie. Zapraszamy na warsztaty i oczywiście zachęcamy do oglądania serialu.

Serial Wataha rozpoczyna się od zamachu bombowego, w którym giną oficerowie jednej z jednostek straży granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich uda się przeżyć. Kapitan SG Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni.