Konkurs scenariuszowy Bahama Films – wyniki!

Rozstrzygnięcie konkursu scenariuszowego Bahama Films!

Zakończyła się 10. edycja konkursu scenariuszowego organizowanego przez BAHAMA FILMS. Zgłoszonych zostało 38 prac. Autorami scenariuszy byli absolwenci 26. (wiosna 2018), 27. (lato 2018) i 28. (jesień 2018) edycji warsztatów scenariopisarskich dla początkujących organizowanych przez BAHAMA FILMS.

Wszyscy uczestnicy warsztatów „Scenariopisarstwo dla początkujących” pracowali nad własnymi scenariuszami 30-minutowych filmów fabularnych. 38 z nich postanowiło wziąć udział w konkursie. Pakiet zgłoszeniowy zawierał: logline (jednozdaniowy pomysł na film), synopsis (krótkie streszczenie fabuły) oraz gotowy scenariusz.

Pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Kosiecka ze scenariuszem „Po trupach do celu”. Tuż za nią uplasowała się Justyna Edmondson i jej „Błahy incydent”, a trzecie miejsce zajął Tomasz Dobrowolski ze scenariuszem „Fakap”. Dodatkowo wyróżnieni zostali: Paula Słupna („Pod szufladą”), Katarzyna Grajlich („Czarno-biała”), Jan Grochocki („Panna Rozalia”) i Tomasz Pochopień („Reboot”).

Wszyscy otrzymają zniżki na kontynuacyjne warsztaty scenariopisarskie organizowane przez BAHAMA FILMS a także nagrody książkowe. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się we wrześniu.

Logline’y nagrodzonych scenariuszy:

  1. miejsce – Małgorzata Kosiecka, Po trupach do celu
    Ambitny mroczny żniwiarz stara się bez powodzenia o awans w strukturach firmy. Zamiast tego zostaje wplątany przez jednego ze swoich klientów – duszę, która dopiero co opuściła ciało – w zagadkę dotyczącą jego przedwczesnej śmierci.
  2. miejsce – Justyna Edmondson, Błahy incydent
    ONA zablokowana i zimna, ON szczery i oddany żyją pozornie poprawnie, dopóki na ich drodze nie pojawią się FRYZJERKA i TAMBURMAJOR budząc namiętności i brutalnie przerywając senny, małomiasteczkowy pejzaż. Już nic nie będzie takie samo.
  3. miejsce – Tomasz Dobrowolski, Fakap
    W brutalnym świecie korporacji młody ambitny staje do walki z nienawistnym szefem, zanurzając się po głowę w oparach absurdu. W rzeczywistości jest audytorem, od którego zależą losy firmy.

(wyróżnienie) – Paula Słupna, Pod szufladą
Anna wraca do latach do domu rodzinnego i od brata dowiaduje się, że matka dwa miesiące wcześniej popełniła samobójstwo. Niezagojone rany otwierają się na nowo, a historia rodzinnej przemocy zatacza koło.

(wyróżnienie) – Katarzyna Grajlich, Czarno-biała
Jedna chwila sprawia, że kolorowy świat cenionego malarza staje się czarno-biały – dosłownie. Żeby go odzyskać, artysta musi malować, ale jak to zrobić, gdy nie widzi się barw?

(wyróżnienie) – Jan Grochocki, Panna Rozalia
W małym miasteczku umiera młoda dziewczyna. Jej narzeczony odkrywa, że za jej śmiercią stoją jego najbliżsi, a ona sama nawiedza go w nocy.

(wyróżnienie) – Tomasz Pochopień, Reboot
Wycofany społecznie inwalida z cybernetycznymi protezami chce wieść ascetyczne życie, ale młoda buntowniczka pomaga mu na nowo odkryć stłumione uczucia. Zazdrosny o dziewczynę zdeprawowany rywal postanawia brutalnie usunąć cyborga.

Nagrodzonym gratulujemy, a wszystkich uczestników zachęcamy do dalszego pisania!

Zapraszamy na warsztaty kontynuacyjne „Pełny metraż” i „Pisanie serialu” – ze względu na ogłoszenie wyników konkursu nabór został przedłużony do 4 marca do 23:59.