Jesienne warsztaty scenariopisarskie Bahama Films

Przed nami jeszcze pitchingi uczestników wiosennej edycji warsztatów, a my już planujemy jesień i kolejne spotkania z pasjonatami filmu i scenariopisarstwa. Mamy nadzieję, że ponownie będziemy mieć okazję poznać wielu kreatywnych i otwartych na wiedzę twórców! Sprawdźcie na jakie warsztaty rozpoczynamy rekrutację.

„Scenariopisarstwo w praktyce”, czyli nasz kurs podstawowy, rozpocznie się już w październiku. Z warsztatów mogą skorzystać zarówno początkujący, jak i doświadczeni autorzy. W trakcie siedmiu 5-godzinnych spotkań kursanci zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do tworzenia własnych scenariuszy, dowiedzą się też w jaki sposób funkcjonuje branża filmowa, jakich umów nie warto podpisywać, na co musi być gotowy scenarzysta. Najważniejsza jednak będzie praktyka: z pomocą dwóch prowadzących kursanci będą pracować nad autorskimi scenariuszami filmów 30-minutowych.

Planujemy otworzyć trzy grupy – dwie w Warszawie i jedną online (zajęcia będą odbywać się za pośrednictwem platformy Zoom). Zastrzegamy jednak, że ze względu na nasze zaangażowanie w wiele projektów, możemy być zmuszeni do ograniczenia grup warsztatowych. Dlatego zachęcamy, żeby nie zwlekać z zapisami. Z tego też powodu rekrutacja będzie składała się z dwóch etapów – zależy nam na znalezieniu kursantów, którzy są zdecydowani i gotowi do współpracy. Szczegółowe informacje o drugim etapie rekrutacji zostaną do chętnych wysłane mailem po uzupełnieniu przez nich formularza na stronie.

Jesienią startuje również nasz kurs kontynuacyjny „Pisanie serialu” – czyli coś, na co czekają wszyscy serialomaniacy. Seriale codzienne, sit-comy, a może seriale premium? Dowiecie się o nich wszystkiego podczas siedmiu 5-godzinnych spotkań. Prowadzący podzieli się z kursantami swoją wiedzą i doświadczeniem – a jest o czym mówić, ponieważ Wiktor Piątkowski jest scenarzystą, headwriterem i script doctorem wielu produkcji. Pracował między innymi przy serialach takich jak: Wataha, Wotum nieufności, Sortownia, Morderczynie, Wojenne dziewczyny czy Just Push Abuba. Pod jego okiem uczestnicy stworzą projekty własnych seriali. Najlepsi dostaną również szansę na współpracę z Bahama Films.

Do października zostało jeszcze sporo czasu, ale my już nie możemy się doczekać. To jak, widzimy się na jesiennych zajęciach? Zachęcamy do zapisów!