Bahama Films na Berlinale 2019

Wiktor Piątkowski wśród producentów z całego świata na Berlinale 2019!

W dniach 7- 17 lutego odbył się Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie – Berlinale! Podczas festiwalu swoje filmy pokazali m.in. Marie Kreutzner, François Ozon, Zhang Yimou i Agnieszka Holland. W ramach festiwalu odbyły się również liczne wydarzenia towarzyszące przeznaczone dla profesjonalistów z branży filmowej. Wiktor Piątkowski z Bahama Films po raz kolejny uczestniczył w festiwalu jako producent. Naszą relację mogliście śledzić na Facebooku i Instagramie.

W ramach Drama Series Days (11-13 lutego) po raz pierwszy pojawiliśmy się na festiwalu z naszym Bahama Films Industry Table, gdzie odbywały się spotkania z producentami, dystrybutorami i nadawcami oraz prezentowane były nasze projekty, często realizowane razem z absolwentami warsztatów scenariuszowych organizowanych przez Bahama Films. Przez resztę festiwalu byliśmy również obecni na stanowisku Creative Europe w Martin-Gropius-Bau w ramach European Film Market 2019

Festiwal w Berlinale zakończyła uroczysta gala, która odbyła się w niedzielę 17 lutego. Główną nagrodę zdobył wcześniejszy laureat nagrody FIPRESCI, film, który – sądząc po recenzjach krytyków – mocno podzielił festiwalową widownię, „Synonymes” Nadava Lapida. Z kolei Srebrny Niedźwiedź za najlepszy scenariusz otrzymali scenarzyści filmu „La paranza dei bambini”.