„Morderczynie” w przyszłym roku w Viaplay!

Dobiegają końca zdjęcia do pierwszego polskiego serialu oryginalnego platformy Viaplay. „Morderczynie”, na motywach książki Katarzyny Bondy, trafią na streaming już w przyszłym roku.


To kolejna produkcja, przy której pracowali scenarzyści z Bahama Films. Przy serialu debiutuje Katarzyna Kaczmarek, zwyciężczyni naszego konkursu scenariuszowego z 2018 roku. To również kolejny wspólny serial Wiktora Piątkowskiego (który w „Morderczyniach” pełni funkcję headwritera) i Joanny Kozłowskiej. Wkrótce na antenie Polsatu zobaczymy „Wotum nieufności”, a na Canal+ „Sortownię” z ich scenariuszami.

„Morderczynie” to serial zainspirowany książką Katarzyny Bondy „Polskie morderczynie”, serią rozmów, jakie autorka odbyła z kobietami odsiadującymi wyroki za brutalne zabójstwa. Na ekranie zobaczymy historię ambitnej policjantki Karoliny, której ojciec zaginął w niejasnych okolicznościach. Karolina prowadzi własne śledztwo, jednak wkrótce wyjdzie na jaw prawda, w którą nie będzie mogła uwierzyć… Czy to możliwe, by za zniknięciem ojca stała bliska jej osoba?

Reżyserem serialu jest Kristoffer Rus („Za duży na bajki”, „Pod wiatr”, „Żywioły Saszy”). W rolach głównych zobaczymy m.in. Maję Pankiewicz, Izabelę Kunę i Elizę Rycembel.  Za produkcję odpowiada warszawski oddział Paprika Studios, należący do Viaplay Studios company.

Czekamy na serial z niecierpliwością!