Święta inaczej – w kinach od 25 listopada 2022!

Rok 2022 kończymy informacjami o wielu nowościach serialowych, ale nie próżnowaliśmy też w kategorii filmów pełnometrażowych. 25 listopada do kin wchodzi świąteczna komedia romantyczna – „Święta inaczej”.  Nie możecie tego przegapić!

Za reżyserię odpowiadał Patrick Yoka, natomiast autorami scenariusza są nasi bahamowcy: Wiktor Piątkowski i Joanna Kozłowska. Wiktor był również producentem – co jest dla nas szczególnie ważne, bo jest to wspaniały początek producenckiej drogi Bahama Films. 

Święta kojarzą się najczęściej z uroczym filmem familijnym albo komedią romantyczną… ale bywają też horrorem. Albo kryminałem. A gdy dzień przed Wigilią twoja matka postanawia rzucić wszystko i wyruszyć w podróż w nieznane, możesz mieć pewność, że w te Święta nic nie będzie takie jak wcześniej. 

Bibliotekarka Ewa, perfekcjonistka, która do Świąt szykuje się od wakacji, tuż przed Wigilią nakrywa męża na zdradzie. W przypływie szału i odwagi wyrzuca świąteczne potrawy do kosza, wsiada do pierwszego lepszego pociągu i wyrusza w „podróż swojego życia”. Śladem Ewy ruszają jej dzieci, przekonane, że matka została porwana. Nieśmiały maturzysta Dorian wskutek splotu okoliczności ląduje w ciasnym vanie z dziewczyną, która mu się podoba i swoim szkolnym prześladowcą. Z kolei przebojowej Emmie towarzyszy zakochany w polskich kryminałach ukraiński taksówkarz. Czy uda im się odnaleźć matkę przed pierwszą gwiazdką?

W rolach głównych zobaczymy m. in. Darię Widawską, Wiktorię Gąsiewską, Karola Dziubę, Adama Zdrójkowskiego. Za produkcję odpowiadają: Santa Films, którego prezesem jest Wiktor Piątkowski oraz Monolith Films i  Backstage IPG. 

Mamy nadzieję, że to tylko jedna z wielu kinowych premier, o których będziemy Was informować (trzymajcie kciuki!). Na razie serdecznie zapraszamy Was na „Święta inaczej” – gwarantujemy, że spędzicie miło czas i poczujecie klimat nadchodzących wielkimi krokami świąt.