„Wotum nieufności” – serial już wkrótce w Polsacie

Dobiegły końca zdjęcia do serialowej ekranizacji powieści „Wotum nieufności” Remigiusza Mroza. Autorami scenariusza serialu są Wiktor Piątkowski i Joanna Kozłowska z Bahama Films.

Wiktor Piątkowski i Joanna Kozłowska stworzyli prześwietne scenariusze, a na ich fundamencie cała ekipa wzniosła coś, co ma szansę zapisać się w historii polskiej kinematografii. Będę chwalić wszystkich i każdego z osobna, bo jest za co – powiedział o serialu autor książek, Remigiusz Mróz.

„Wotum nieufności” reprezentuje rzadko spotykany w polskiej telewizji gatunek political fiction. Główną bohaterką jest marszałek Sejmu Daria Seyda. Po nieoczekiwanej rezygnacji prezydenta Polski przejmuje jego obowiązki i decyduje się wystartować w wyborach. Jej głównym przeciwnikiem w walce o urząd będzie popularny poseł prawicy, dbający o wizerunek w mediach i pozycję w partii Patryk Hauer. 

W głównych rolach wystąpią Katarzyna Dąbrowska i Antoni Pawlicki. W serialu zobaczymy również m.in. Zofię Wichłacz, Leszka Lichotę, Dorotę Kolak, Olgierda Łukaszewicza i Annę Mrozowską. Reżyseruje Łukasz Palkowski, a za produkcję odpowiada PCP Films. Data premiery na Polsacie i Polsat Go nie jest jeszcze znana. 

To jeszcze nie koniec informacji o produkcjach, w których biorą udział Bahamowi scenarzyści – o kolejnych damy znać już wkrótce! Trzymamy kciuki za całą ekipę i z niecierpliwością czekamy na serial!