Bahama Films na ScripTeast Series Projects w Odessie!

Program Odessa IFF ScripTeast Series Projects, to pierwsza platforma publicznej prezentacji projektów seriali telewizyjnych o międzynarodowym potencjale dla scenarzystów i producentów z Europy Środkowej i Wschodniej. Organizowany przez ScripTeast, jest częścią Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Odessie.

Do prezentacji podczas festiwalu dopuszczonych zostało pięć projektów seriali dramatycznych z różnych krajów. Polskę reprezentował paranormalny thriller ‘Tartarus’, którego showrunnerem jest Wiktor Piątkowski, a wśród scenarzystów znalazła się absolwentka warsztatów Bahama Films, Joanna Niczyj oraz włoski scenarzysta Ivan Pavlovic. Podczas oceny projektów brano pod uwagę międzynarodowy potencjał projektu, oryginalność i doświadczenie autorów. 19 lipca, na scenie przed międzynarodowym jury projekt pitchował Wiktor Piątkowski.

W skład jury wchodziły ważne osobistości ze świata produkcji filmowej jak Thomas Coan z NBC Universal, Frederic Lavigne z festiwalu SeriesMania, Louise Gigon z Haut et Court, Brigitta Manthey z Medienboard Berlin-Brandenburg, Vlad Ryashin ze Star Media czy Marc Lorber z Lionsgate. Trzymajcie kciuki za dalsze losy projektu!