Thriller – zajęcia tematyczne

Thriller – intensywne zajęcia

Widzowie kochają kino gatunków. Niestety w Polsce przez wiele lat nie było na rynku zajęć poświęconych specyfice pisania gatunkowych scenariuszy. BAHAMA FILMS postanowiło wypełnić tę lukę i wprowadziło zajęcia tematyczne z pisania dwóch szczególnie lubianych przez polskich widzów gatunków: komedii romantycznej i thrillera.

Całodniowe zajęcia z thrillera to aż 10 godzin intensywnego oglądania, analizowania, omawiania i rozkładania na czynniki pierwsze najbardziej udanych filmów z tego gatunku. Na spotkaniu zastanowimy się na czym tak naprawdę opiera się sukces najlepszych thrillerów (np. „Siedem”, „Trzy dni kondora”, „Milczenie owiec”, „Zodiak”, „Egzorcysta”, „Michael Clayton”, „Szpieg”).

Wokół nas jest mnóstwo historii, które można przerobić na dobry kasowy film. Thriller to dosyć schematyczny gatunek, dlatego posiadając odpowiedni warsztat, lekkie pióro i otwartą głowę możesz sprawnie opowiedzieć swoją historię, zamieniając ją na wciągający scenariusz.

palemkaPlan zajęć poświęconych thrillerowi:

  • rozpoczniemy od wprowadzenia do kina gatunków;
  • obejrzymy i zanalizujemy cały film;
  • omówimy czynniki sukcesu thrillera, odwołując się do konkretnych przykładów;
  • przeanalizujemy bohaterów charakterystycznych dla gatunku;
  • rozłożymy na czynniki pierwsze model strukturalny thrillera;
  • pochylimy się nad mechanizmem suspensu, który jest najważniejszym elementem dobrego thrillera;
  • porozmawiamy o dialogu w thrillerze;
  • zbierzemy elementy potrzebne do tego, aby Twój thriller naprawdę powodował dreszcz emocji (z ang. “to thrill”).

Na zajęciach nie pracujemy nad projektami Uczestników, a jedynie dokładnie analizujemy specyfikę thrillera, odwołując się do przykładów co najmniej kilkunastu filmów.

palemka Prowadzący:

bahamafilms_wiktor_piatkowskiWiktor Piątkowski – Warszawa

scenarzysta, producent, wykładowca akademicki, założyciel i prezes BAHAMA FILMS

Doktor nauk ekonomicznych, absolwent SGH i Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył Studium Scenariuszowe na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Skończył także podyplomową produkcję filmową i telewizyjną w Warszawskiej Szkole Filmowej. Absolwent Laboratorium Scenariuszowego w Studiu Munka (edycja 2008 r.). Uczestnik międzynarodowych wykładów i seminariów scenariopisarskich m.in. prowadzonych przez Syda Fielda, Johna Truby’ego, Roberta McKee, Lindę Seger, Dova Simensa, Jamesa Ragana, Robina Mukherjee, które ukończyli m.in. Quentin Tarantino, Guy Ritchie, Will Smith. Studiował również w Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin, London Film School oraz uczestniczył w podyplomowych programach dla scenarzystów i producentów telewizyjnych: Serial Eyes i European TV Drama Series Lab.

Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Koła Scenarzystów i Koła Młodych SFP. Pracował w Telewizji Polskiej, ITI Neovision, zajmował się marketingiem festiwalu Lato Filmów Script Forum. Jest m.in. współautorem scenariusza do filmu promującego Polskę na EXPO 2008, pomysłodawcą i współscenarzystą serialu „Wataha” (pierwszy oryginalny polski serial wyprodukowany przez HBO). Uczestniczył w produkcji wielu projektów filmowych i telewizyjnych emitowanych m.in. przez TVP, TVN i Polsat. Aktualnie mieszka w Berlinie i pracuje m.in. dla Studia Hamburg, H&V Entertainment, The Lucky Bird, Moovie, Good Friends, Filmhuset, Palomar, Argot i Satel Film. Współzałożyciel Fundacji Promocji Kultury „Urwany Film”.

palemka Terminy zajęć:

Thriller – zajęcia tematyczne (T1)
Niedziela, 13.01.2019, g.10.00-20.00.
Miejsce zajęć: Warszawa

palemka Miejsce zajęć:

Warszawa – siedziba BAHAMA FILMS, tj. Warszawa, ul. Puławska 61

palemka Cena:

500 zł, czyli tylko 50 zł za 1h zajęć!

palemka Nie czekaj. Zapisz się już teraz!

zapisy_ikonka

Udostępnij wpis znajomym!