Serial paradokumentalny – warsztaty tematyczne

Serial paradokumentalny

„Serial paradokumentalny” to tematyczne warsztaty scenariuszowe wyłącznie dla absolwentów „Scenariopisarstwa dla początkujących” lub „Scenariopisarstwa w praktyce”.

Popularność seriali paradokumentalnych takich jak „Ukryta prawda” , „Lombard” czy „Gliniarze” otwiera nowe drzwi dla scenarzystów, którzy chcieliby związać swoją przyszłość z pisaniem na potrzeby telewizji. Emocje, historie „z życia wzięte” i podobni do nas bohaterowie przyciągają codziennie przed telewizory miliony widzów. Tak zwane „docu” to również najszybsza droga do tego, by stworzoną przez siebie historię zobaczyć na ekranie!

Zapraszamy na całodniowe, intensywne warsztaty tematyczne poświęcone serialowi paradokumentalnemu. Na warsztatach uczestnicy poznają specyfikę seriali typu docu  i na przykładach dowiedzą się, jak układać historie w ramach tego rodzaju seriali. Serial paradokumentalny to gatunek rządzący się swoimi żelaznymi prawami – na naszych zajęciach zdobędziesz warsztat pozwalający na sprawne opowiadanie historii, tworzenie postaci i dialogów, które przypadną do gustu producentom, stacjom telewizyjnym i milionom widzów. Dziesięciogodzinne zajęcia składają się z części teoretycznej i warsztatów praktycznych.

W Bahama Films wciąż szukamy utalentowanych scenarzystów, z którymi możemy rozwijać aktualne i nowe projekty. Od 2016 roku ponad 50 naszych kursantów zadebiutowało przy serialach realizowanych dla czołowej stacji telewizyjnej w Polsce. W zajęciach w roli obserwatorów będą uczestniczyć headautorzy jednego z seriali paradokumentalnych.

palemkaPlan zajęć poświęconych serialowi paradokumentalnemu:

  • Wprowadzenie: specyfika seriali typu docu, co stoi za sukcesem paradokumentów
  • Rodzaje docu (docu-crime, docu soap)
  • Najpopularniejsze „areny” docu: policja, sąd, szpital, szkoła
  • Format i budżet – dwa filary docu
  • Wyszukiwanie ciekawych historii
  • Struktura odcinka serialu paradokumentalnego
  • Budowa sceny w serialu paradokumentalnym
  • Bohater w serialu paradokumentalnym
  • Dialog w serialu paradokumentalnym
  • Zajęcia praktyczne (synopsis, drabinka, pierwszy akt scenariusza)

Prowadzący:palemka

Wiktor Piątkowski – Warszawa

scenarzysta, producent, wykładowca akademicki, założyciel i prezes BAHAMA FILMS

Doktor nauk ekonomicznych, absolwent SGH i Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył Studium Scenariuszowe na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Skończył także podyplomową produkcję filmową i telewizyjną w Warszawskiej Szkole Filmowej. Absolwent Laboratorium Scenariuszowego w Studiu Munka (edycja 2008 r.). Uczestnik międzynarodowych wykładów i seminariów scenariopisarskich m.in. prowadzonych przez Syda Fielda, Johna Truby’ego, Roberta McKee, Lindę Seger, Dova Simensa, Jamesa Ragana, Robina Mukherjee, które ukończyli m.in. Quentin Tarantino, Guy Ritchie, Will Smith. Studiował również w Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin, London Film School oraz uczestniczył w podyplomowych programach dla scenarzystów i producentów telewizyjnych: Serial Eyes i European TV Drama Series Lab.

Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Koła Scenarzystów i Koła Młodych SFP. Pracował w Telewizji Polskiej, ITI Neovision, zajmował się marketingiem festiwalu Lato Filmów Script Forum. Jest m.in. współautorem scenariusza do filmu promującego Polskę na EXPO 2008, pomysłodawcą i współscenarzystą serialu „Wataha” (pierwszy oryginalny polski serial wyprodukowany przez HBO) oraz współscenarzystą „Miłości do kwadratu” (pierwsza polska komedia romantyczna produkcji Netfliksa). Uczestniczył w produkcji wielu projektów filmowych i telewizyjnych emitowanych m.in. przez TVP, TVN i Polsat. Aktualnie mieszka w Berlinie i pracuje m.in. dla Studia Hamburg, H&V Entertainment, The Lucky Bird, Moovie, Good Friends, Filmhuset, Palomar, Argot i Satel Film. Współzałożyciel Fundacji Promocji Kultury „Urwany Film”.

palemkaTerminy zajęć:

Docu – zajęcia tematyczne (D1)
Niedziela, 4.09.2022, g.10.00-20.00.
Miejsce zajęć: Warszawa (ul. Puławska 61) 

palemkaCena: 600 zł

palemkaNie czekaj. Zapisz się już teraz!

zapisy_ikonka

Udostępnij wpis znajomym!