Pisanie serialu – warsztaty

PISANIE SERIALU

„Pisanie serialu” to warsztaty dla zaawansowanych proponujące Uczestnikom poszerzenie zdobytej na zajęciach dla początkujących wiedzy teoretycznej i praktycznych doświadczeń o umiejętność pisania na potrzeby telewizji. W edycji JESIEŃ 2021 proponujemy naszym kursantom nową, wydłużoną formułę zajęć, która umożliwi jeszcze dokładniejszą pracę nad tekstem.

W czasie siedmiu 5-godzinnych spotkań od strony teoretycznej skoncentrujemy się na najważniejszych elementach warsztatu scenarzysty serialowego. Uczestnicy będą pracować nad własnymi pomysłami oraz grupowymi projektami zaproponowanymi przez prowadzącego.

„Pisanie serialu” to warsztaty wyłącznie dla absolwentów „Scenariopisarstwa w praktyce” lub “Scenariopisarstwa dla początkujących”. Każdy Uczestnik warsztatów przygotuje swój własny projekt serialu dramatycznego lub komediowego. W trakcie zajęć Kursanci opracują opis serialu na 1 stronę oraz kilkunastostronicową biblię zawierającą opisy głównych wątków i postaci oraz streszczenia wszystkich odcinków pierwszego sezonu serialu. Dodatkowo wybrani Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił przy powstających projektach serialowych BAHAMA FILMS. Jesienią 2016 telewizja Polsat rozpoczęła emisję serialu napisanego niemal w całości przez absolwentów naszych warsztatów serialowych, a w przygotowaniu są kolejne.

Najważniejsza jest gotowość Uczestników do pracy nie tylko na zajęciach, ale przede wszystkim w domu. Wspólnie tworzymy zespół scenariuszowy i pracujemy jako ekipa, w której każdy pełni ważną rolę. Pisanie serialu to praca zespołowa.

W tej edycji uruchamiamy jedną grupę stacjonarną w Warszawie. W związku z sytuacją w kraju i na świecie związaną z epidemią COVID-19 warsztaty stacjonarne odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W przypadku nagłego pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej oraz wprowadzenia obostrzeń, zastrzegamy sobie możliwość zmiany ich formuły na warsztaty online.

Ze względu na nasze zaangażowanie w projekty realizowane w kraju i za granicą (do których również poszukujemy scenarzystów), wśród osób, które zapiszą się na warsztaty, zostanie przeprowadzona dodatkowa selekcja. Wszystkich zainteresowanych zapisaniem się na warsztaty prosimy o wypełnienia formularza zgłoszeniowego do 20 września 2021 roku. Zgłaszających się poinformujemy o procedurze rekrutacyjnej, która zakończy się najpóźniej do 27 września 2021 roku.

palemka Prowadzący:

Wiktor Piątkowski – scenarzysta, producent, wykładowca akademicki, założyciel i prezes BAHAMA FILMS.

scenarzysta, producent, wykładowca akademicki, założyciel i prezes BAHAMA FILMS

Doktor nauk ekonomicznych, absolwent SGH i Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył Studium Scenariuszowe na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Skończył także podyplomową produkcję filmową i telewizyjną w Warszawskiej Szkole Filmowej. Absolwent Laboratorium Scenariuszowego w Studiu Munka (edycja 2008 r.). Uczestnik międzynarodowych wykładów i seminariów scenariopisarskich m.in. prowadzonych przez Syda Fielda, Johna Truby’ego, Roberta McKee, Lindę Seger, Dova Simensa, Jamesa Ragana, Robina Mukherjee. Studiował również w Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin, London Film School oraz uczestniczył w podyplomowych programach dla scenarzystów i producentów telewizyjnych: Serial Eyes, European TV Drama Series Lab, Racconti. Pracował m.in. z Jamesem V. Hartem („Dracula”, „Hook”, „Kontakt”) czy Grahamem Yostem („Speed”, „Justified”, „The Americans”).

Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Koła Scenarzystów i Koła Młodych SFP. Pracował w Telewizji Polskiej, ITI Neovision, zajmował się marketingiem festiwalu Lato Filmów Script Forum. Jest m.in. współautorem scenariusza do filmu promującego Polskę na EXPO 2008, pomysłodawcą, autorem koncepcji serialu i współscenarzystą serialu „Wataha” (pierwszy oryginalny polski serial wyprodukowany przez HBO), współscenarzystą “Miłości do kwadratu” (pierwszej polskiej komedii romantycznej Netflixa) oraz międzynarodowego sitcomu “Just Push Abuba” wyprodukowanego dla niemieckiej telewizji ZDF. Uczestniczył w produkcji wielu projektów filmowych i telewizyjnych emitowanych m.in. przez TVP, TVN i Polsat. Od ponad 5 lat pracuje dla największych firm produkcyjnych z Niemiec, Włoch, Francji, Austrii, Danii i Rosji (m.inStudio Hamburg, H&V Entertainment, Endemol Shine Italy, Palomar, Satel Film, Sputnik Vostok). Współzałożyciel Fundacji Promocji Kultury „Urwany Film”.

Terminy zajęć: 

Pisanie serialu. (PS1) 
Niedziela g. 10.00-14.30. Pierwsze zajęcia: 3.10.2021. 
Terminy kolejnych zajęć: 24.10, 7.11, 21.11, 5.12, 19.12, 16.01.2022
Miejsce zajęć: Warszawa

palemka Miejsce zajęć:

Warszawa – siedziba BAHAMA FILMS, tj. Warszawa, ul. Puławska 61

palemka Cena:

3000 zł, czyli niewiele ponad 70 zł za 1h zajęć!

Płatności można dokonywać w całości lub w dwóch równych ratach.

palemka Nie czekaj. Zapisz się już teraz!

zapisy_ikonka

Udostępnij wpis znajomym!