Komedia romantyczna – zajęcia tematyczne

Komedia romantyczna – intensywne zajęcia

Widzowie kochają kino gatunków. Niestety w Polsce przez wiele lat nie było na rynku zajęć poświęconych specyfice pisania gatunkowych scenariuszy. BAHAMA FILMS postanowiło wypełnić tę lukę i wprowadziło zajęcia tematyczne z pisania dwóch szczególnie lubianych przez polskich widzów gatunków: komedii romantycznej i thrillera. Całodniowe zajęcia z komedii romantycznej to aż 10 godzin intensywnego oglądania, analizowania, omawiania i rozkładania na czynniki pierwsze najbardziej udanych filmów z tego gatunku. Na spotkaniu zastanowimy się na czym tak naprawdę opiera się sukces najlepszych komedii romantycznych (np. „Cztery wesela i pogrzeb”, „Notting Hill”, „To właśnie miłość”, „Pretty woman”, „Narzeczony mimo woli”, „500 dni miłości”, „Wpadka”, „Listy do M.”). Wokół nas jest mnóstwo historii, które można przerobić na dobry kasowy film. Komedia romantyczna to bardzo schematyczny gatunek, dlatego posiadając odpowiedni warsztat, lekkie pióro i otwartą głowę możesz sprawnie opowiedzieć swoją historię, zamieniając ją na wciągający scenariusz.

palemkaPlan zajęć poświęconych komedii romantycznej:

  • rozpoczniemy od wprowadzenia do kina gatunków;
  • obejrzymy i zanalizujemy cały film (komedia romantyczna);
  • omówimy czynniki sukcesu komedii romantycznej, odwołując się do konkretnych przykładów;
  • rozbierzemy na czynniki pierwsze zapadających w pamięci bohaterów;
  • przeanalizujemy model strukturalny komedii romantycznej;
  • pochylimy się nad mechanizmem humoru, który nadaje lekkość filmowi;
  • porozmawiamy o niebanalnym i zabawnym dialogu;
  • zbierzemy elementy potrzebne do tego, aby Twoja przyszła komedia romantyczna była „sexy”.

Na zajęciach nie pracujemy nad projektami Uczestników, a jedynie dokładnie analizujemy specyfikę komedii romantycznej, odwołując się do przykładów co najmniej kilkunastu filmów.

palemka Prowadzący: bahamafilms_wiktor_piatkowskiWiktor Piątkowski – Warszawa scenarzysta, producent, wykładowca akademicki, założyciel i prezes BAHAMA FILMS Doktor nauk ekonomicznych, absolwent SGH i Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył Studium Scenariuszowe na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Skończył także podyplomową produkcję filmową i telewizyjną w Warszawskiej Szkole Filmowej. Absolwent Laboratorium Scenariuszowego w Studiu Munka (edycja 2008 r.). Uczestnik międzynarodowych wykładów i seminariów scenariopisarskich m.in. prowadzonych przez Syda Fielda, Johna Truby’ego, Roberta McKee, Lindę Seger, Dova Simensa, Jamesa Ragana, Robina Mukherjee, które ukończyli m.in. Quentin Tarantino, Guy Ritchie, Will Smith. Studiował również w Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin, London Film School oraz uczestniczył w podyplomowych programach dla scenarzystów i producentów telewizyjnych: Serial Eyes, European TV Drama Series Lab, Racconti. Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Koła Scenarzystów i Koła Młodych SFP. Pracował w Telewizji Polskiej, ITI Neovision, zajmował się marketingiem festiwalu Lato Filmów Script Forum. Jest m.in. współautorem scenariusza do filmu promującego Polskę na EXPO 2008, pomysłodawcą i współscenarzystą serialu „Wataha” (pierwszy oryginalny polski serial wyprodukowany przez HBO). Uczestniczył w produkcji wielu projektów filmowych i telewizyjnych emitowanych m.in. przez TVP, TVN i Polsat. Od ponad 2 lat pracuje dla największych firm produkcyjnych z Europy m.in. dla Studia Hamburg, H&V Entertainment, The Lucky Bird, Moovie, Good Friends, Filmhuset, Palomar, Argot i Satel Film. Współzałożyciel Fundacji Promocji Kultury „Urwany Film”.

palemkaTerminy zajęć:

Komedia romantyczna – zajęcia tematyczne (K1)

Sobota, 10.09.2022, g.10.00-20.00

palemkaMiejsce zajęć:

Warszawa – siedziba BAHAMA FILMS, tj. Warszawa, ul. Puławska 61

palemkaCena: 600 zł

palemkaNie czekaj. Zapisz się już teraz! zapisy_ikonka

Udostępnij wpis znajomym!