Film familijny – zajęcia tematyczne

Film familijny – intensywne zajęcia

Widzowie kochają kino gatunków. Niestety w Polsce przez wiele lat nie było na rynku zajęć poświęconych specyfice pisania gatunkowych scenariuszy. Do tej pory BAHAMA FILMS wypełniało tę lukę, wprowadzając zajęcia tematyczne z pisania komedii romantycznej i thrillera. Od najbliższej edycji do naszej oferty dołączamy również zajęcia z filmu familijnego. Dzięki nowym programom Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a także rosnącym w siłę festiwalom poświęconym filmom dla młodego widza, tego typu kino budzi coraz większe zainteresowanie filmowców, poszukujących interesujących scenariuszy.

Całodniowe zajęcia z filmu familijnego to aż 10 godzin intensywnego oglądania, analizowania, omawiania i rozkładania na czynniki pierwsze najbardziej udanych filmów z tego gatunku. Na spotkaniu zastanowimy się, na czym tak naprawdę opiera się sukces takich przebojów jak: „Król Lew”, „W głowie się nie mieści”, „E.T”, „Toy Story”, czy „Goonies”. Wokół nas jest mnóstwo historii, które można przerobić na dobry kasowy film. Kino familijne nie jest łatwym gatunkiem, ponieważ jest skierowane zarówno do najbardziej wymagającego widza, jakim jest dziecko, jak i do ich dorosłych opiekunów. Jednak osoby posiadające odpowiedni warsztat, lekkie pióro i nie bojące się popuścić wodzy wyobraźni mogą stworzyć fantastyczne historie. A potem… zamienić je na wciągający scenariusz.

palemka

Plan zajęć poświęconych kinu familijnemu:

  • zajęcia rozpoczniemy od wprowadzenia do kina gatunków;
  • zanalizujemy jeden z wybranych filmów;
  • omówimy najważniejsze cechy bohaterów filmów dla widowni dziecięcej;
  • zastanowimy się nad czynnikami sukcesu filmów, odwołując się do konkretnych przykładów;
  • przeanalizujemy model strukturalny;
  • opowiemy o humorze, który bawi zarówno młodego, jak i starszego widza;
  • porozmawiamy o niebanalnym i zabawnym dialogu;
  • zbierzemy elementy potrzebne do tego, aby Twój przyszły film spodobał się całym rodzinom.

Na zajęciach nie pracujemy nad projektami Uczestników, a jedynie dokładnie analizujemy specyfikę kina familijnego, odwołując się do przykładów co najmniej kilkunastu filmów.

palemka Prowadzący:

Marcin Graj

Marcin Graj – Warszawa

scenarzysta, reżyser, script doctor.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Koła Realizatorów Filmów dla Dzieci i Młodzieży. Dwukrotny stypendysta Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (stypendium na serial animowany oraz pełnometrażowy film dla widowni dziecięcej). Ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Jest autorem scenariuszy ponad 120 odcinków seriali dla dzieci (m.in „Wiking Tappi”, „Hip-Hip i Hurra”, „Mami Fatale”, „Bali”), które miały emisję w takich krajach jak: Czechy, Węgry, Włochy, Holandia, Rumunia, Rosja, Wielka Brytania, Portugalia oraz Argentyna. Obecnie w developmencie, dofinansowanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, znajduje się jego pełnometrażowy film dla młodego widza pt. „Orzełki” produkowany przez Fumi Studio. Trwają również prace końcowe nad gangsterską komedią „Raz, jeszcze raz”, która ma planowaną premierę kinową na koniec 2019 roku.

Jako reżyser pracuje przy takich seriach jak „Wiking Tappi”, czy „Żubr Pompik”. Współpracuje stale z takimi studiami jak: Fumi Studio, EgoFilm, Studio Miniatur Fiomowych, Grupa Smacznego oraz Sfilmowani Sopot.

bahamafilms_wiktor_piatkowskiWiktor Piątkowski – Warszawa

scenarzysta, producent, wykładowca akademicki, założyciel i prezes BAHAMA FILMS

Doktor nauk ekonomicznych, absolwent SGH i Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył Studium Scenariuszowe na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Skończył także podyplomową produkcję filmową i telewizyjną w Warszawskiej Szkole Filmowej. Absolwent Laboratorium Scenariuszowego w Studiu Munka (edycja 2008 r.). Uczestnik międzynarodowych wykładów i seminariów scenariopisarskich m.in. prowadzonych przez Syda Fielda, Johna Truby’ego, Roberta McKee, Lindę Seger, Dova Simensa, Jamesa Ragana, Robina Mukherjee, które ukończyli m.in. Quentin Tarantino, Guy Ritchie, Will Smith. Studiował również w Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin, London Film School oraz uczestniczył w podyplomowych programach dla scenarzystów i producentów telewizyjnych: Serial Eyes, European TV Drama Series Lab, Racconti.

Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Koła Scenarzystów i Koła Młodych SFP. Pracował w Telewizji Polskiej, ITI Neovision, zajmował się marketingiem festiwalu Lato Filmów Script Forum. Jest m.in. współautorem scenariusza do filmu promującego Polskę na EXPO 2008, a także pomysłodawcą i współscenarzystą serialu „Wataha” (pierwszy oryginalny polski serial wyprodukowany przez HBO) oraz międzynarodowego sitcomu “Just Push Abuba” wyprodukowanego dla niemieckiej telewizji ZDF. Uczestniczył w produkcji wielu projektów filmowych i telewizyjnych emitowanych m.in. przez TVP, TVN i Polsat. Od ponad 4 lat pracuje dla największych firm produkcyjnych z Europy m.in. dla Studia Hamburg, H&V Entertainment, Moovie, Good Friends, Filmhuset, Palomar, Argot i Satel Film. Współzałożyciel Fundacji Promocji Kultury „Urwany Film”.

UWAGA! Na najbliższe zajęcia tematyczne zapraszamy jesienią 2022 roku.

palemkaTerminy zajęć: Film familijny (FF1) II poł. 2022 roku, g.10.00-20.00.

palemkaMiejsce zajęć: Warszawa – siedziba BAHAMA FILMS, tj. Warszawa, ul. Puławska 61

Cena: 500 zł, czyli tylko 50 zł za 1h zajęć! palemka Nie czekaj. Zapisz się już teraz! zapisy_ikonka

Udostępnij wpis znajomym!