Wyniki konkursu scenariuszowego Bahama Films! 

Zakończyła się 12. edycja konkursu scenariuszowego organizowanego przez BAHAMA FILMS. Autorami scenariuszy byli absolwenci 1. (wiosna 2020), 2. (lato 2020) i 3. (jesień 2020) edycji warsztatów „Scenariopisarstwo w praktyce” organizowanych przez BAHAMA FILMS.  

Dzień Kobiet to doskonały moment na ogłoszenie wyników, ponieważ w tegorocznym konkursie bezapelacyjnie rządziły panie – są autorkami aż czterech z pięciu nagrodzonych scenariuszy. Oto podium, wyróżnienia oraz tytuły i logline’y zwycięskich projektów:

1. miejsce: Agata Lewandowska „Okno Reginy”

Logline: Emerytka, mieszkająca w starej kamienicy, próbuje za wszelką cenę zdobyć plotkę tygodnia, dzięki której przebije znienawidzoną sąsiadkę i zdobędzie po latach uznanie koleżanek. Tymczasem w sąsiedztwie dochodzi do morderstwa. 

2. miejsce: Justyna Ziemkiewicz, „Zupa Ewy”

Logline: Dobroduszna pielęgniarka Ewa jest skazana na wspólne mieszkanie z byłym mężem alkoholikiem. Brak pomocy ze strony policji oraz lęk o własne życie sprawia, że postanawia sama otruć męża zupą z cyjankiem.

3. miejsce: Magdalena Bogusz „Kły”

Logline: Próbując przezwyciężyć przeżytą w dzieciństwie traumę, młoda biolożka trafia na ślad wilkołaka, grasującego w bieszczadzkiej wiosce. Czy uda się jej pokonać krwiożerczą bestię, zanim będzie za późno?

Jury zdecydowało się również przyznać dwa wyróżnienia:

Ada Tronina Kosterkiewicz – „6 papierosów”

Logline: Aktorka budzi się w piwnicy i odkrywa, że ktoś odciął jej kawałek palca. Tej nocy pragnie tylko odszukać swojego chłopaka dresiarza, żeby odegrać się za tę krzywdę, ale po drodze musi jeszcze zdążyć do teatru, zanim wyrzucą ją z pracy.

Grzegorz Kapla – „Dziewczyna we mgle”

Logline: Znużona swoją rolą kochanka i jej zamożny facet wpadają w żywą mgłę, którą stara wiedźma wysyła w poprzek czasu, żeby schwytać kobietę i wyssać z niej życie.

Prace oceniało jury w składzie:

  • Wiktor Piątkowski, Bahama Films
  • Krzysztof Maćkowski, Bahama Films
  • Joanna Niczyj, Bahama Films
  • Piotr Bogusz, kierownik produkcji
  • Paweł Powolny, reżyser
  • Maciej Lorenc, zwycięzca poprzedniej edycji konkursu

Gratulujemy zwyciężczyni i wszystkim nagrodzonym!

Udostępnij wpis znajomym!