Wakacyjna edycja warsztatów Scenariopisarstwo w praktyce

W czerwcu ruszają cztery grupy warsztatowe – tradycyjne i online

Pierwsza edycja warsztatów „Scenariopisarstwo w praktyce” rozpoczęła się w niecodziennych okolicznościach. Ze względu na sytuację związaną z pandemią zostaliśmy zmobilizowani do przejścia na spotkania online. Liczymy, że w wakacje spotkania w większych grupach będą już możliwe. Równocześnie doświadczenie zdobyte podczas kwarantanny postanowiliśmy wykorzystać również w kolejnej edycji – jedna z uruchamianych grup ruszy wyłącznie w wersji online. Startujemy już 26 czerwca!

Nasze nowe warsztaty “Scenariopisarstwo w praktyce” są przeznaczone zarówno dla osób, które dopiero zaczynają przygodę ze scenariopisarstwem, jak i dla tych, którzy mają już doświadczenia związane z branżą filmową. Zapraszamy reżyserów, aktorów, producentów i kierowników produkcji, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat pisania scenariuszy. Polecamy nasz kurs także osobom związanych z literaturą i pisaniem w szerokim tego słowa znaczeniu – pisarzom, dziennikarzom, copywriterom. 

Warsztaty w intensywnej wersji wakacyjnej, zarówno tradycyjne jak i online, obejmują 5 spotkań po 7 godzin lekcyjnych. Nowa formuła ma na celu silniejsze skupienie się na pracy nad tekstami i pozwoli na ich dokładne omówienie podczas zajęć. Uczestnicy będą pracować nad własnymi tekstami pod okiem profesjonalnego mentora. Oczywiście nie zabraknie również teorii, popartej konkretnymi filmowymi przykładami. 

W przypadku większej ilości chętnych przed pierwszymi zajęciami wśród osób, które zapiszą się na warsztaty “Scenariopisarstwo w praktyce”, zostanie przeprowadzona dodatkowa selekcja. Dlatego zachęcamy, by nie czekać z zapisami na ostatnią chwilę. W przypadku, gdyby pandemia kolejny raz uniemożliwiła spotkania na miejscu, również tradycyjne grupy będą mogły odbyć kurs w trybie online.

Ukończenie zajęć „Scenariopisarstwo w praktyce” umożliwia absolwentom uczestnictwo w naszych kursach kontynuacyjnych – „Pełny metraż” oraz „Pisanie serialu”. Uprawnia także do udziału w jednodniowych warsztatach tematycznych. Kolejne edycje wyżej wymienionych kursów ruszą jesienią – śledźcie nasz profil na facebooku i stronę internetową.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spędzić wakacje kreatywnie!

Udostępnij wpis znajomym!