Filmowa Malta – turystyka filmowa w Polsce

Turystyka filmowa – co to jest?

Turystyka filmowa zyskuje fanów na całym świecie. Marzeniem prawdziwego kinomana jest odwiedzenie miejsc, w których powstawały jego ulubione filmy. Teraz każdy ma szansę na własnej skórze poczuć atmosferę, niepowtarzalny klimat filmu. Bezcenna jest możliwość przyjrzenia się z bliska zabytkowym budynkom, które na planach filmowych zmieniały się w starożytne twierdze czy tajemnicze więzienia.

Marzenie to pomożemy Wam zrealizować wspólnie z zaprzyjaźnionym biurem podróży. Postanowiliśmy razem wprowadzić do polskiej turystyki nową ofertę: set-jetting zwany również jako turystyka filmowa. Plenery, wnętrza, obiekty, w których kręcono wielkie kinowe superprodukcje są teraz na wyciągnięcie ręki.

malta_map

Wybierz się na Filmową Maltę! Tutaj nie tylko zobaczysz miejsca, które dotąd znałeś jedynie z ekranu, ale również w trakcie warsztatów scenariopisarskich poznasz tajniki sztuki filmowej. Posmakuj, czym jest turystyka filmowa.

Światła…

Każdy miłośnik kina dobrze wie, że jego ulubione filmy nie powstają wyłącznie w studiach w Hollywood. Kiedy filmowcy potrzebują pięknych plenerów czy monumentalnych, zabytkowych twierdz opuszczają Kalifornię i przenoszą plany zdjęciowe do odległych krajów. Wielu z nich upodobało sobie Maltę. Ta niewielka wyspa oferuje wszystko, czego potrzeba do nakręcenia największych hitów kinowych – zapierające dech w piersiach krajobrazy, które nie zmieniły się od tysiącleci, piękne i idealnie zachowane miasteczka z minionych wieków, a także nowoczesne kompleksy miejskie.

To właśnie na Malcie kręcono m.in. takie filmy jak: Hrabia Monte Christo, Monachium, Alexander, Popeye, U-571, Kod da Vinci czy Liga niezwykłych dżentelmenów. Olbrzymia fortyfikacja z XVII w. – Fort Ricasoli często pojawia się w filmach, których akcja toczy się w starożytności. Początkowo została ona przedstawiona jako rzymskie Koloseum na potrzeby Gladiatora, później walczył tam Brad Pitt jako Achilles (Troja), zaś ostatnio wybudowano w tym miejscu amfiteatr, w którym rozgrywała się akcja Agory.

Kamera…

Filmowa Malta to nie tylko turystyka filmowa, czyli oferuje nie tylko możliwość wypoczynku na pięknej wyspie i zwiedzania miejsc, w których powstawały superprodukcje. Członkowie tej wyprawy poznają również tajniki sztuki filmowej, tj. pisania scenariuszy i produkcji filmowej.

Siedmiodniowy pobyt na Malcie pozwoli zrozumieć, dlaczego wyspa ta nazywana jest Śródziemnomorskim Hollywood. Każdy pasjonat kina powinien skorzystać z okazji wyprawy na Maltę.

Akcja!

Filmowa Malta daje możliwość zdobycia praktycznej wiedzy, poszerzenia horyzontów, poznania ciekawych miejsc i osób, a zarazem przeżycia niezapomnianej przygody i doświadczenia czym jest prawdziwa turystyka filmowa.

Projekt organizowany jest we współpracy z biurem podróży Nestor Travel, od lat specjalizującym się w organizacji wyjazdów turystycznych oraz językowych na Maltę i do innych krajów śródziemnomorskich. Turystyka filmowa na terenie Malty jest naszym pierwszym wspólnym projektem.

Troy (2)

Oto przykładowy plan naszej filmowej wyprawy*:

Dzień 1. Wylot z Warszawy, przyjazd do hotelu i wspólna kolacja połączona z warsztatami.
Dzień 2. Wycieczka do Valletty oraz zwiedzanie filmowe, wieczorem warsztaty.
Dzień 3. Wycieczka do Mdiny oraz pobliskiego Rabatu i kolejne filmowe atrakcje, na koniec dnia – warsztaty.
Dzień 4. Cały dzień na Gozo – zwiedzanie wyspy ze szczególnym uwzględnieniem miejsc związanych z filmem oraz warsztaty.
Dzień 5. Warsztaty filmowe w podgrupach oraz wolne popołudnie i wieczór.
Dzień 6. Wolny poranek, od południa do wieczora śladami filmów, plus warsztaty.
Dzień 7. Maltańskie trójmiasto: Birgu (Vittoriosa), Bormla (Cospicua), Isla (Senglea) i znowu przenosimy się w świat filmu, a na deser warsztaty.
Dzień 8. Wyjazd na lotnisko i powrót do Polski.

*Kolejność zwiedzania, w tym poszczególne punkty programu, mogą ulec zmianie z uwagi na okoliczności niezależne od organizatora (np. warunki pogodowe).

Filmowa Malta (turystyka filmowa) – szczegóły:

TERMIN WYJAZDU: zostanie ustalony wraz z Uczestnikami po przyjęciu co najmniej 10 zapisów

CENA: 6.000 zł od osoby

Promocja dla firm i zorganizowanych grup! 5.000 zł przy rezerwacji całej grupy (minimum 10 osób)

CENA OBEJMUJE:

  • Przelot z Warszawy na Maltę i z powrotem (bezpośredni lot Air Malta – 3h)
  • Transfery między lotniskiem i hotelem.
  • Zakwaterowanie w trzygwiazdkowym.
  • Wyżywienie – śniadania i obiadokolacje.*
  • Transport na wyspie.
  • Codzienne warsztaty filmowe – około 16 godzin lekcyjnych.
  • Stała opieka przedstawicieli BAHAMA FILMS (scenarzysta/producent), Nestor Travel, lokalnego przedstawiciela firmy oraz autoryzowanego miejscowego przewodnika w trakcie zwiedzania.
  • Ubezpieczenie KL, NNW i bagażu (organizator posiada Europejską Gwarancję Ubezpieczeniową G/046/2010).
  • Materiały do warsztatów filmowych.
  • Możliwość wzięcia udziału w konkursie-niespodziance z atrakcyjnymi nagrodami od BAHAMA FILMS i Nestor Travel.

*Napoje dodatkowo płatne

Jeśli interesuje Cię turystyka filmowa, chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę, napisz do nas już teraz! Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie w celu przedstawienia wszystkich szczegółów.

Udostępnij wpis znajomym!