„Scenariopisarstwo w praktyce” – rekrutacja na wiosenną edycję!

Chociaż za oknami pierwszy śnieg, w Bahama Films już myślimy o wiośnie. Właśnie uruchomiliśmy zapisy na kolejny kurs z serii „Scenariopisarstwo w praktyce”. Zapraszamy wszystkich, którzy marzą o karierze scenarzysty!

Nasze zajęcia odbywają się stacjonarnie w Warszawie i w Krakowie. Uruchamiamy również jedną grupę online, dzięki czemu w kursie mogą wziąć udział osoby z całej Polski! Kto dokładnie może uczestniczyć w kursie? Każdy! Warsztaty “Scenariopisarstwo w praktyce” to zajęcia zarówno dla początkujących scenarzystów, jak i dla tych, którzy mają już pewne doświadczenia związane z branżą filmową. Zapraszamy również wszystkie osoby związane z pisaniem – dziennikarzy, copywriterów, redaktorów, tłumaczy, autorów książek. 

Kurs ma na celu przede wszystkim doskonalenie warsztatu scenarzysty, zarówno pod względem teoretycznym, jak i – przede wszystkim – praktycznym. W ramach zajęć każdy Uczestnik ma za zadanie napisać scenariusz 30-minutowego filmu fabularnego, rozpoczynając od pomysłu i krótkiego logline’u, poprzez charakterystyki bohaterów, synopsis i treatment, aż do gotowego scenariusza, który można prezentować producentom. Jeśli nie masz sprecyzowanego pomysłu, ale chciałbyś pisać – nie ma problemu! Na pierwszych zajęciach doradzamy i pomagamy wybrać interesującą historię. Odstępy między spotkaniami zostały dopasowane do charakteru zajęć i długości poszczególnych zadań domowych. Pozwoli to Uczestnikom na efektywną pracę nad poszczególnymi etapami pisania scenariusza. Pełne prawa do scenariuszy pozostają przy uczestnikach.  

Warsztaty obejmują 6 spotkań po 6 godzin lekcyjnych. W przypadku większej ilości chętnych przed pierwszymi zajęciami wśród osób, które zapiszą się na warsztaty “Scenariopisarstwo w praktyce”, zostanie przeprowadzona dodatkowa selekcja. Dlatego zachęcamy, by nie czekać z zapisami na ostatnią chwilę.  Ukończenie zajęć „Scenariopisarstwo w praktyce” umożliwia absolwentom uczestnictwo w naszych warsztatach kontynuacyjnych – wiosną zapraszamy na „Pisanie serialu” oraz jednodniowe zajęcia „Serial paradokumentalny”. 

Czekamy na Was i Wasze projekty!

Udostępnij wpis znajomym!