Scenariopisarstwo w krótkim metrażu i pokaz Euroshorts

Fundacja Młodego Kina oraz Bahama Films w ramach projektu „Krótkie filmy na Marszałkowskiej”, zapraszają na spotkanie z Wiktorem Piątkowskim – scenarzystą i headwriterem, pomysłodawcą i założycielem Bahama Films, prowadzącym warsztaty scenariopisarskie.

Podczas prelekcji „Scenariopisarstwo w krótkim metrażu” Wiktor opowie o zasadach tworzenia scenariusza, omówi jego strukturę. Poradzi też, na czym należy się skupić podczas wyboru tematu oraz jak przekształcić pierwszy pomysł na krótką formę filmową.

Po spotkaniu odbędzie się pokaz zwycięskich filmów fabularnych z Europejskiego Festiwalu Filmowego EUROSHORTS 2016.

CZAS: 24 lutego 2017 (piątek), godz. 19.00-21.30
MIEJSCE: Kawiarnia Nowakowski Gorąco Polecam (róg Świetokrzyskiej i Szkolnej), I piętro

Wstęp wolny

Prowadzący:palemka

bahamafilms_wiktor_piatkowskiWiktor Piątkowski – Warszawa

scenarzysta, producent, wykładowca akademicki, założyciel i prezes BAHAMA FILMS

Doktor nauk ekonomicznych, absolwent SGH i Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył Studium Scenariuszowe na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Skończył także podyplomową produkcję filmową i telewizyjną w Warszawskiej Szkole Filmowej. Absolwent Laboratorium Scenariuszowego w Studiu Munka (edycja 2008 r.). Uczestnik międzynarodowych wykładów i seminariów scenariopisarskich m.in. prowadzonych przez Syda Fielda, Johna Truby’ego, Roberta McKee, Lindę Seger, Dova Simensa, Jamesa Ragana, Robina Mukherjee, które ukończyli m.in. Quentin Tarantino, Guy Ritchie, Will Smith. Studiował również w Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin, London Film School oraz uczestniczył w podyplomowych programach dla scenarzystów i producentów telewizyjnych: Serial Eyes i European TV Drama Series Lab.

Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Koła Scenarzystów i Koła Młodych SFP. Pracował w Telewizji Polskiej, ITI Neovision, zajmował się marketingiem festiwalu Lato Filmów Script Forum. Jest m.in. współautorem scenariusza do filmu promującego Polskę na EXPO 2008, pomysłodawcą i współscenarzystą serialu „Wataha” (pierwszy oryginalny polski serial wyprodukowany przez HBO). Uczestniczył w produkcji wielu projektów filmowych i telewizyjnych emitowanych m.in. przez TVP, TVN i Polsat. Aktualnie mieszka w Berlinie i pracuje m.in. dla Studia Hamburg, H&V Entertainment, The Lucky Bird, Moovie, Good Friends, Filmhuset, Palomar, Argot i Satel Film. Współzałożyciel Fundacji Promocji Kultury „Urwany Film”.

Udostępnij wpis znajomym!