Just Push Abuba – ruszyły zdjęcia do sitcomu ZDF!

Wiktor Piątkowski współtwórcą anglojęzycznego serialu Just Push Abuba

Padły pierwsze klapsy na planie produkowanego przez ZDF międzynarodowego sitcomu “Just Push Abuba”. Pomysłodawcą, współtwórcą serialu i jednym ze scenarzystów jest Wiktor Piątkowski. 

“Just Push Abuba” to serial komediowy opowiadający o perypetiach trójki współlokatorów: pomysłowego Niemca Tobiego, rozpuszczonej przez rodziców Greczynki Lucii i Makoto, profesjonalnego gamera z Korei. Przyjaciele postanawiają wynajmować pokój w swoim mieszkaniu gościom w ramach tak zwanego “Airbnb”. Szybko okazuje się, że odwiedzający ich turyści z całego świata to galeria jeszcze bardziej oryginalnych postaci. W każdym odcinku pojawia się nowy gość, a razem z nim – nowe kłopoty.

ZDF to drugi program niemieckiej telewizji publicznej z kilkunastoprocentowym udziałem w niemieckim rynku telewizyjnym. Sitcom “Just Push Abuba” jest produkowany po angielsku z elementami niemieckiego i innych języków.

Autorami koncepcji serialu są: Jana Burbach, Nikolaus Schulz-Dornburg oraz Wiktor Piątkowski. Dodatkowo w zespole scenariuszowym są Jasper Marlow z Australii i Korbinian Hamberger z Niemiec. Wiktor Piątkowski, założyciel Bahama Films, będzie pierwszym Polakiem współtworzącym serial telewizyjny dla jednej z największych stacji telewizyjnych w Niemczech. Już w październiku poprowadzi w Warszawie warsztaty “Scenariopisarstwo dla początkujących”.

Udostępnij wpis znajomym!