Jesienna edycja warsztatów Bahama Films

Startuje nowa edycja warsztatów „Scenariopisarstwo dla początkujących” i warsztaty kontynuacyjne!

Podobno po trzydziestce człowiek pragnie zmian… I tak jest też z nami! W nowej 31. edycji warsztatów Bahama Films czekają na Was zarówno nasze najpopularniejsze kursy, jak i zupełnie nowe propozycje.

Coś dla początkujących…

Jak co sezon zapraszamy na kolejną edycję „Scenariopisarstwa dla początkujących”. To doskonały kurs zarówno dla osób, które z pisaniem scenariuszy nie miały do czynienia, jak i dla tych, którzy mają już pewne doświadczenie i chcą usystematyzować wiedzę. Podczas warsztatów kursanci poznają teoretyczne podstawy scenariopisarstwa – od tworzenia atrakcyjnych dla producenta logline’ów, poprzez strukturę scenariusza, aż do pisania zapadających w pamięć dialogów. Pracują także nad własnymi tekstami, które następnie są szczegółowo omawiane przez prowadzącego. Poznają również zasady pitchingu, czyli prezentacji projektu przed producentem lub reżyserem. Wszystkie teksty wezmą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

…i bardziej zaawansowanych

Trochę nowości przygotowaliśmy również dla naszych absolwentów. W tej edycji grupa kontynuacyjna „Pełny metraż” rusza tylko w Krakowie, z kolei na „Pisanie serialu” zapraszamy do Warszawy. Przypominamy, że na te zajęcia obowiązuje wcześniejsza selekcja prac, która potrwa do końca września. Warto zainteresować się tymi warsztatami, ponieważ nie tylko dają one możliwość rozwijania wiedzy – Bahama Films najlepsze prace, za zgodą Autorów, zaprezentuje zaprzyjaźnionym producentom z Polski lub zagranicy. 

Nowe zajęcia tematyczne!

W tej edycji absolwentów „Scenariopisarstwa dla początkujących” zapraszamy na zupełnie nowe warsztaty tematyczne. Pierwsze z nich będą poświęcone filmom familijnym, a drugie – filmom historycznym, kostiumowym i biograficznym. Każde z nich to aż 10 godzin oglądania, analizowania i rozbierania na czynniki pierwsze najbardziej znanych dzieł z danego gatunku. Do grona prowadzących dołączają nowe osoby, również absolwenci warsztatów – Marcin Graj, scenarzysta, reżyser i script doctor, ekspert PISF oraz Joanna Niczyj, scenarzystka, redaktorka, laureatka konkursu Script Pro.

Jeśli zatem nie macie jeszcze planów na jesień albo szukacie zajęć dodatkowych, warto rozważyć ofertę Bahama Films. Wyżej wymienione kursy to jeszcze nie koniec niespodzianek! Już wkrótce poinformujemy o kolejnych zajęciach tematycznych, a na wiosnę ruszą zupełnie nowe warsztaty kontynuacyjne. Czekajcie na informacje!

 

Udostępnij wpis znajomym!