Jesienna edycja warsztatów Bahama Films!

Startuje jesienna edycja warsztatów “Scenariopisarstwo w praktyce” i warsztaty kontynuacyjne!

Mimo niepewnych czasów pewne jest, że w Bahama Films jesienią startujemy z nową edycją warsztatów. Już od października zapraszamy zarówno na kolejny kurs “Scenariopisarstwo w praktyce”, jak i na zajęcia kontynuacyjne. 

Coś dla początkujących…

Jak co sezon zapraszamy na kolejną edycję “Scenariopisarstwa w praktyce”. To doskonały kurs zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę ze scenariopisarstwem, jak i dla tych, którzy mają już pewne doświadczenie i chcą usystematyzować wiedzę oraz rozwijać projekt pod okiem profesjonalnego mentora. Oczywiście na warsztatach nie zabraknie teoretycznych podstaw scenariopisarstwa – od tworzenia atrakcyjnych dla producenta logline’ów, poprzez analizowanie struktury scenariusza, aż do pisania zapadających w pamięć dialogów. Kursanci przede wszystkim jednak pracują nad własnymi tekstami, które następnie są szczegółowo omawiane przez prowadzącego i grupę. Dowiedzą się również więcej o rynku scenariuszowym od kuchni. Poznają też zasady pitchingu, czyli prezentacji projektu przed producentem lub reżyserem. Wszystkie teksty wezmą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Uwaga – rekrutacja trwa do 30 września 2020 roku.

…i bardziej zaawansowanych

Jak zawsze w jesiennej edycji, mamy również nowe warsztaty dla naszych absolwentów. W tej edycji, podobnie jak rok temu, grupa kontynuacyjna “Pełny metraż” rusza tylko w Krakowie, z kolei na “Pisanie serialu” zapraszamy do Warszawy. Przypominamy, że na te zajęcia obowiązuje wcześniejsza selekcja. Warto zainteresować się tymi warsztatami, ponieważ dają one nie tylko możliwość rozwijania wiedzy. Bahama Films najlepsze prace, za zgodą Autorów, zaprezentuje zaprzyjaźnionym producentom z Polski lub zagranicy, często zapraszamy również autorów do współpracy przy nowych projektach. Jeden z pełnometrażowych filmów rozwijanych z kursantami już wkrótce doczeka się realizacji! 

Nowe zajęcia tematyczne!

W tej edycji absolwentów “Scenariopisarstwa dla początkujących” i “Scenariopisarstwa w praktyce” zapraszamy również na warsztaty tematyczne. Wszystkich spragnionych telewizyjnej kariery zapraszamy na intensywny dzień z kursem “Serial paradokumentalny”. Najlepsi kursanci mogą liczyć na współpracę przy rozwijanych przez nas serialach tego typu – już jesienią rusza dziewiąty sezon “Gliniarzy”, napisany w całości przez naszych absolwentów!

Z kolei osobom rozwijające komedie romantyczne i thrillery polecamy warsztaty tematyczne poświęcone tym gatunkom. To intensywne dziesięć godzin oglądania i rozkładania na czynniki pierwsze najważniejszych dzieł gatunku. Już wkrótce podamy też nowy termin warsztatów poświęconych filmowi historycznemu.

Jeśli zatem szukacie jesiennych zajęć dodatkowych, warto rozważyć ofertę Bahama Films. Zapraszamy!

Udostępnij wpis znajomym!