Kręcimy film dokumentalny w Soczi

 „Nie dotykając gór” – film dokumentalny produkowany   przez BAHAMA FILMS

Jak BAHAMA FILMS kręci film to koniecznie pod palmami! Co z tego, że jest to dokument, akcja rozgrywa się podczas zimowej paraolimpiady, a bohaterem jest niepełnosprawny sportowiec? „Hot, cool, yours” to hasło Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich. Podczas tygodniowych zdjęć w Soczi mieliśmy okazję poznać sens sloganu na własnej skórze.

Project_20140314_0023

„Nie dotykając gór” to film dokumentalny, którego bohaterem jest Rafał Szumiec, reprezentant Polski na Paraolimpiadzie w Soczi. Reżyserem projektu jest Paweł Powolny, operatorem – Mateusz Golis, a producentem – Wiktor Piątkowski. Premiera filmu przewidziana jest na jesień 2014.

W Soczi towarzyszyliśmy z kamerą Rafałowi podczas zawodów mono-ski oraz w trakcie przygotowań do startów. Udało nam się wejść do strefy tylko dla zawodników i trenerów. Nasz film dokumentalny wzbogacił się o prawdziwe emocje towarzyszące sportowcom.

Project_20140313_0012

Pogoda na miejscu nas nie rozpieszczała. W ciągu tygodnia doświadczyliśmy śnieżycę, ulewy, burzę z gradem, ale także upały z temperaturą powyżej 25ºC. Palmy, morze, góry, śnieg i emocje sportowe tworzą niepowtarzalny klimat, który staraliśmy się zarejestrować w filmie.

Naszą bazą wypadową było Adler. Z hotelu mieliśmy bardzo blisko do głównych obiektów i wioski olimpijskiej. Mono-ski i inne konkurencje alpejskie odbywały się w położonym wysoko w górach Rosa Khutor, do którego docieraliśmy kolejką górską z miejscowości Krasnaya Polana.

Podczas pobytu w Rosji mogliśmy liczyć na wsparcie ze strony organizatorów, Sochi Media Center, Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, ale także setek uśmiechniętych wolontariuszy. Jeszcze w Warszawie otrzymaliśmy dużą pomoc od Ambasady Rosji, bez której otrzymanie właściwych wiz i przewiezienie profesjonalnego sprzętu nie byłoby możliwe, a nasz film dokumentalny by nie powstał.

Project_20140314_0027

Szkoda, że Igrzyska już za nami, a kolejne dopiero za 4 lata. Cała nadzieja w bohaterze naszego filmu. Rafał zimą uprawia mono-ski, a latem przerzuca się na handbike. Trzymamy za niego kciuki i kibicujemy, żeby zakwalifikował się na Paraolimpiadę w Rio za 2 lata. Nie mielibyśmy nic przeciwko nakręceniu sequela filmu. W końcu w Rio też są palmy.

Udostępnij wpis znajomym!