Dzięki Edukacji Filmowej wzbogacisz swoją wiedzę o filmie

EdukacjaFilmowa.pl – adres, którego szukasz!

Kiedy wpiszesz do wyszukiwarki internetowej hasło: edukacja filmowa, na pierwszej pozycji zobaczysz adres: www.edukacjafilmowa.pl. To adres, którego szukasz, jeśli jesteś nauczycielem, metodykiem nauczania, instruktorem domu kultury, kiniarzem, wykładowcą akademickim, animatorem lub twórcą kultury, a przede wszystkim kinomanem.

To właśnie tutaj znajdziesz autorskie, nigdzie indziej niepublikowane recenzje, kompendia wiedzy o filmie, analizy, scenariusze zajęć, felietony poświęcone kinu najnowszemu. Na EdukacjaFilmowa.pl zapoznasz się także z opracowaniami, jak wykorzystać film do realizacji nowej podstawy programowej. Redakcję portalu tworzą specjaliście z całego kraju: filmoznawcy (w tym profesorowie z najbardziej renomowanych polskich uniwersytetów), krytycy filmowi, doświadczeni nauczyciele-pasjonaci, historycy, psychologowie, etnolodzy. Przygotowują oni przystępne, unikalne, nowoczesne opracowania, skierowane właśnie do edukatorów, którzy wykorzystują film w pracy z osobami w różnym wieku. 

EdukacjaFilmowa.pl jest jednym z niewielu niekomercyjnych portali, z całkowicie otwartym dostępem do swoich zasobów. Od początku istnienia serwis współtworzony był przez wiele środowisk m.in. w ramach programów MKiDN. Jednym z głównych celów portalu jest integracja działań z zakresu edukacji filmowej. Strona ma posłużyć także wymianie doświadczeń i potrzeb edukacyjnych. 

Wortal współprowadzą Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny i Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne „Venae Artis”. Adres Redakcji: gabinetfilmowy@op.pl, to możliwość kontakt ze specjalistami ds. edukacji filmowej. 

Zapraszamy do korzystania z wortalu EdukacjaFilmowa.pl oraz śledzenia go w mediach społecznościowych: na FacebookuTwitterze i YouTubie – witamy w społeczności kinomanów!

Udostępnij wpis znajomym!