Scenariopisarstwo w AMA FILM SCHOOL we współpracy z BAHAMA FILMS

BAHAMA FILMS zaprasza na scenariopisarstwo w AMA FILM SCHOOL

Scenariopisarstwo w AMA FILM SCHOOL Akademii Multi Art w Krakowie to dwusemestralny kurs pisania scenariuszy filmów fabularnych, seriali telewizyjnych oraz form dokumentalnych.  BAHAMA FILMS jest partnerem merytorycznym przedsięwzięcia.  Rozpoczęła się już rekrutacja na rok akademicki 2014/2015.

Nauka w ramach kierunku Scenariopisarstwo w AMA FILM SCHOOL obejmuje kompleksowo specyfikę warsztatu scenarzysty filmowego i serialowego. Słuchacze będą uczestniczyć w próbach czytanych własnych tekstów z profesjonalnymi aktorami, a także poznają podstawy pracy reżysera i operatora. Tylko na kierunku Scenariopisarstwo w AMA FILM SCHOOL przyszli scenarzyści będą realizować swoje własne sceny lub filmy krótkometrażowe. Słuchacze będą także aktywnie współpracować ze studentami innych kierunków filmowych Akademii oraz dołączą do bazy scenarzystów AMA FILM i BAHAMA FILMS, a z najlepszymi zostanie nawiązana współpraca przy rozwijanych projektach filmowych i telewizyjnych.

Zajęcia na kierunku Scenariopisarstwo w AMA FILM SCHOOL poprowadzą znani z innych szkół scenariuszowych wykładowcy, scenarzyści, teoretycy filmu, a także czynni filmowcy: reżyserzy, operatorzy, aktorzy, producenci. Głównymi
prowadzącymi kierunek będą: Grażyna Trela (film), Wiktor Piątkowski (serial) i Xawery Żuławski (reżyseria).

Każdy absolwent kierunku Scenariopisarstwo w AMA FILM SCHOOL otrzyma Dyplom AMA sygnowany wpisem do rejestru niepublicznych szkół artystycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestnicy zakończą program przygotowanym do produkcji tekstem (scenariuszem filmu fabularnego lub pakietem serialowym).

Ramowy program oraz szczegóły dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej AMA FILM SCHOOL Akademii Multi Art.

Scenariopisarstwo w AMA FILM SCHOOL to nowy kierunek oferowany przez Akademię. Trwa otwarty nabór m.in. na kierunki: Filmowy, Operatorski, Produkcja Filmowa, Postprodukcja, Aktorstwo Filmowe oraz Podyplomowy Kurs Operatorski.

Scenariopisarstwo w AMA FILM SCHOOL we współpracy z BAHAMA FILMS to jeden z pierwszych wspólnych projektów obu instytucji. O kolejnych wspólnych przedsięwzięciach filmowych poinformujemy już wkrótce, a tymczasem zapraszamy do zapisu na kierunek Scenariopisarstwo w AMA FILM SCHOOL!

Udostępnij wpis znajomym!