Wiktor Piątkowski w ekipie Racconti #7!

Wiktor Piątkowski, założyciel Bahama Films, będzie jednym z prowadzących 7 edycji programu „Racconti” – anglojęzycznych warsztatów organizowanych przez IDM Script Lab w Południowym Tyrolu.

Racconti to coroczne warsztaty dla scenarzystów uczące nowoczesnego podejścia do opowiadania historii dla telewizji, skierowane przede wszystkim do osób z krajów Alpejskich. Tegorocznej edycji towarzyszy motto SPLIT SCREEN („dzielmy ekran”), dlatego też program został podzielony na dwie sekcje: scenarzystów (staff writers), którzy będą opracowywać koncept serialu w writers’ roomie pod okiem head writera oraz twórców (creators), którzy będą rozwijać własne pomysły serialu w gronie ekspertów. Wiktor Piątkowski (twórca i współscenarzysta serialu „Wataha” wyprodukowanego przez HBO oraz „Just Push Abuba”, sitcomu ZDF) będzie prowadził sekcję twórców. Towarzyszyć mu będą producenci: Mathieu van de Velde z Francji oraz Kristian Costa-Zahn z Niemiec. Wiktor, który sam uczestniczył w piątej edycji programu „Racconti” jest pierwszym polskim prowadzącym warsztaty organizowane przez IDM.

Pierwsza sesja w ramach programu odbędzie się w dniach 1-6 października, a druga 19-26 listopada 2018 roku. Po warsztatach uczestnicy będą mieli okazję przedstawić swoje projekty producentom, broadcasterom i przedstawicielom platform VOD podczas Berlinale.

Bahama Film jest razem z Black Sheep z Francji i międzynarodową firmą Endemol Shine jednym z partnerów tegorocznej edycji Racconti.

Więcej informacji na temat programu „Racconti” znajdziecie pod tym linkiem: http://racconti.idm-suedtirol.com/programs/racconti-7/

 

Udostępnij wpis znajomym!